Prozkoumejte kouzlo bydlení v boho stylu!

Boho styl bydlení je trendy a oblíbený designový směr, který se inspiroval bohémským životním stylem a etnickými prvky. Tento styl vytváří uvolněnou, příjemnou a přirozenou atmosféru, která odráží individualitu a kreativitu obyvatel.Pojďme se spolu podívat na několik klíčových prvků, které jsou typické právě pro bydlení v boho stylu.

Zemité barvy a přírodní tóny

Boho styl často využívá živých a výrazných barev, jako jsou teplé odstíny oranžové, červené, žluté a fialové. Můžete také najít kombinace zemitých barev a přírodních tónů.

Tkaniny hrají rovněž v boho stylu velmi důležitou roli. Používají se různé druhy textilií, jako jsou vzorované koberce, jemné závěsy, háčkované deky a polštáře s etnickými vzory. Díky nim vytváříte pocit tepla a pohodlí. V boho stylu se používají různé vzory a textury, jako jsou etnické vzory, geometrické vzory nebo květinové motivy. Můžete je kombinovat v rámci dekorativních předmětů, polštářů, závěsů apod.

 

boho-2

 

Boho styl se opírá o přírodní prvky, jako jsou dřevo, ratan, bambus nebo proutí. Využívá se například nábytek z těchto materiálů, jako jsou ratanové židle, dřevěné stoly nebo přírodní rohože.

Vintage a sběratelské kousky

Do boho stylu se hodí starožitné kusy nábytku, které dodávají prostoru osobitost a charakter. Můžete se inspirovat na bleších trzích nebo ve starožitnictvích. Boho styl je spojen s rostlinami a zelení. Doma si můžete vytvořit příjemný prostor s pokojovými rostlinami, visícími květinovými nádoby nebo věšáky na rostliny. Je také o projevu vaší osobnosti a kreativity. Můžete využít různé umělecké předměty, obrazy, ručně vyrobené dekorace nebo suvenýry z vašich cest.

 

boho

 

Nábytek v boho stylu je unikátními a designový

Při zařizování interiéru nábytkem v boho stylu je důležité nebrzdit svou kreativitu a kombinovat různé styly a prvky, abyste vytvořili prostor, který odráží vaši osobnost.

Velmi populární je ratanový nábytek, který dodává prostoru lehkost a přírodní vzhled. Můžete zvolit ratanové židle, pohovky, konferenční stolky nebo regály. Boho styl ocení rovněž pohovky umístěné přímo na zemi nebo s nízkým profilem. Můžete vybrat sedací pohovky s bohatě vzorovanými potahy nebo ručně tkanými koberci, které je obklopují. Místo tradičního jídelního stolu můžete v boho stylu zvolit nízké stoly, jako je marocký konferenční stůl nebo indický podstavec na nízké jídlo. Tyto kusy poskytují volný a uvolněný pocit.

 

boho styl

 

Přidání starožitného nábytku nebo vintage kusů do boho prostoru dodá autentičnost. Například truhla použitá jako konferenční stolek, zrcadlo s patinou nebo retro skříňka mohou vytvořit výrazný prvek.

Můžete vybírat nábytek inspirovaný různými kulturami a etniky. Například indické vyřezávané kusy, marocké vzory nebo čínské porcelánové stolky.

 

 Mohlo by Vás ještě zajímat:

 

Moderní styl bydlení - bydlení, které nezevšední

Koloniální styl bydlení

Severský styl bydlení a skandinávský nábytek

Toskánský styl bydlení je návrat k přírodním hodnotám

Romantický styl bydlení

Bydlení ve španělském stylu

Bydlení ve středomořském stylu

Bydlení ve western stylu

Retro styl je návrat do dětství

Anglický venkovský styl