Bydlení ve středomořském stylu

Léto v nás vždy vyvolává touhu po cestování do dalekých krajin. Do teplých sluncem zahřátých končin, ve kterých hlavní úlohu hraje především moře a slaný mořský vzduch provoněný levandulí, cesmínám či myrtou. A právě tyto vzpomínky si chceme v našem srdci uchovat, a během roku se toužíme alespoň na chvíli vrátit do dnů, kdy jsme jen tak bezstarostně brouzdali bosí po pláži, skákali do rozbouřených vln, oddávali se sladkému nicnedělání na lehátku, či při večerní procházce pozorovali západ slunce nad mořem. Zastesklo se vám? Tak si pojďte s námi zařídit interiéry ve svěžím středomořském stylu, ať nemusíte na atmosféru dovolené pouze vzpomínat.

Pojďte bydlet jako na dovolené….

Pokud jste se tedy rozhodli, že si zařídíte bydlení ve středomořském stylu, vězte, že není třeba interiéry od základu předělávat. Přímořský styl bydlení jste si určitě zamilovali pro jeho lehkost, přívětivou a radostnou atmosférou. Určitě nejvhodnějším nábytkem pro takto zvolený interiér je nábytek z masivního dřeva a nejlépe v přírodních barvách či laděný do barev v různých odstínech modré či bílé barvy. Dřevěný nábytek je vyhledávaný pro svoji neopakovatelnou kresbu a perfektní stabilitu. V naší nabídce naleznete dubový nábytek, bukový nábytek, břízový nábytek, borovicový nábytek či smrkový nábytek. Výhodou nábytku ze dřeva je rovněž i jeho přírodní vůně, která ještě dlouhou dobu bude ve Vašich interiérech přetrvávat a kouzlo středomořského stylu ještě více umocní.

Pokud jste zruční, můžete si rovněž zrestaurovat kusy nábytku, které jste doma našli na půdě, natřít ho do barev moře a přišroubovat nové úchytky, a třeba s kotvami, rybami, kormidly či hvězdicemi. Anebo třeba u šuplíkových komod si pohrajte s odstíny či barvami. Vždyť nemusí být každý šuplík v jedné barvě. Co tak je ladit do oblíbené bílo-modré či bílo- tyrkysové kombinace. A nejen modrá a bílá barva, povoleny jsou přece také barvy, které jsou s přímořským životem neodmyslitelně spjaty, patří sem také přece barvy oliv, slunečního svitu, zapadajícího slunce a mořského písku. Vždyť fantazii se přece meze nekladou. Nechejte tedy průchod svým pocitům a je jen na Vás, jaká barva ve Vašich vzpomínkách vyvstane při vzpomínkách na dovolenou.

Kouzlo v detailech….

Protože na každičkém detailu záleží, je i v případě středomořského stylu bydlení sázkou do jistoty, pokud zde bude vládnout moře, tedy přesněji řečeno, veškeré dekorace spojené s mořem a přímořským životem. V ložnici atmosféru navodíte zakoupením stylového povlečení v pruhovaném designu či s motivem kormidel, kotvy či lodních provazů. V těchto motivech se rovněž může nést i prostírání v kuchyni, přehoz na sedačku či podsedků na židle.

Rovněž dekorace si můžete vyrobit sami. Použít můžete suvenýry z dovolené – kamínky, písek, mušle. Stylově vypadá, když do čiré vázy nasypete písek a vhodně naaranžujete mušle či kameny. Vámi nasbírány mušle se dají snadno přilepit na foto rámečky či obrazy. Stylově rovněž vypadají staré kožené kufry olepené známkami z cest, lodní kotva či vhodně naaranžované lodní provazy.

Tak tedy jděte do toho a zařiďte si domov ve středomořském stylu. Vždyť žít jako na dovolené se dá přece přes celý rok.

Mějte krásné dny.

Váš Nábytek v kostce.

 

Mohlo by Vás ještě zajímat:

Bydlení ve western stylu.

Moderní styl bydlení - bydlení, které nezevšední.

Rustikální styl bydlení, aneb kouzlo venkova v našich interiérech.

Jídelna á la Provence.

Koloniální styl bydlení.

Nábytek Provence a bydlení ve stylu francouzský venkov.

Bydlení ve španělském stylu.

Skandinávský nábytek nikdy nezestárne.