Anglický venkovský styl

Nádherný kout země určen všem romantickým duším, kde se ještě stále můžete procházet úzkými uličkami, které si své stopy minulosti zdaleka nenechají ukrást. Malebný kraj, který má pramálo společného s dnešní uspěchanou dobou, a kde se prostě „zastavil čas“. Vždyť do anglického venkova byly zasazeny děje mnoha filmových i knižních postav. A není se čemu divit. Nádherné scenérie a přírodní poklady si o to prostě říkají.

Venkovský nábytek

Venkovsky, či chcete-li vesnický styl bydlení, si zakládá na zvyklostech a tradicích. Inspiruje se především v přírodě a okolní krajině. Z tohoto spojení se zrodil doopravdy velmi kvalitní masivní nábytek, který dokáže být součástí  každodenního chodu v domácnosti. Prostě nábytek, který ví jak z daného interiéru vytvořit pravý SWEET HOME.

   

Anglický vesnický nábytek je přirozený a nenucený. Nemusí si na nic hrát, je sám sebou a umí přirozeně splývat s interiéry domova. Venkovský nábytek je vyroben především z  masivního dřeva, neboť jen dřevo má sílu odolávat vysokým nárokům, které jsou na nábytek kladeny. Dvířka skříněk, skříní i vitrín mohou mít okrasné frézování, anebo mohou být částečně i prosklená. Stylovým nábytkem do těchto interiéru je vitrína kredenc, pracovní stůlanebo komoda, truhla či jakýkoliv jiný rustikální nábytek. Venkovský nábytek je laděn do přírodních tónů a do v poslední době velmi oblíbené bílé či smetanové barvy, které dokáží vnést do místnosti světlo a čistotu. Velice vkusně a originálně působí nábytek v kombinaci bílé či jiné barvy v přírodních tónech.

Květy kde se podíváš.

Interiéry vybaveny v tomto venkovském či vesnickém stylu působí velmi romanticky díky dekoracím, které tyto domovy reprezentují. Do designu tohoto interiéru jsou často za komponovávány i obrazy a doplňky s motivy zvířat, květin či krajinek. Přírodní motivy se také hojně vyskytují na tapetách, závěsech, na potahu sedaček, křesel či židlí a také na různých dekorativních doplňcích.

 
 

 

Interiér Anglického venkova je velice dekorativní. Angličané chtějí využít jakýkoliv prostor, který se jim v interiéru svého milovaného domova nabízí, proto nenechávají bez dekorace ani stěny a zdobí je textilními tapetami květinových, či jiných s přírodou spjatých vzorů. Stejnými či podobnými dekoracemi pak zařizují i celý interiér.

Pojďte na čaj o páté…

Tradic s názvem „čaj o páté“ se zrodila také v Anglii. Za průkopnici v této tradici lze pokládat vévodkyni Annu z Bedfordu (roku 1840). Protože v domě vévodkyně byl podle zvyku podáván jen lehký oběd, a večeře byla servírována až kolem 8. hodiny, měla vévodkyně kolem čtvrté hodiny odpolední obvykle hlad. Aby zaplnila přestávky mezi hlavními jídly a pomohla tak svému hladu, dopřávala si odpolední čaj spolu se sendviči. Odpolední pauza na čaj se velmi rychle stala módní ikonou, při které se obvykle scházely dámy z vyšší společnosti, a mohly se předvést se svou garderobou a módními doplňkami.

Pokud máte chuť zažit pravou atmosféru Anglického venkova, doporučujeme shlédnout námi velmi oblíbené filmy, jako jsou Pýcha a předsudek, Jana Eyrová, Rozum a cit, Sherlock Holmes či Dorian Grey.

Přejeme nádherný den