Bydlení ve španělském stylu.

Každá země, stejně tak i Španělsko má svou bohatou historii. I zde se psaly dějiny, a ne vždy zrovna optimistické. Mnohdy byla španělská půda skrápěna krví a slzami místních obyvatel. Průzračným mořem se proháněly španělské galeony dopravujíce zboží, zlato a stříbro z kolonií do Evropy, které byly lákavými sousty pro korzáry. Svůj šarm a svou duši si však tato malebná země ukrást nenechala.

Kdo byl ve Španělsku ví, že vůbec to první co nás dokáže na této krásné zemi upoutat je architektura zdejších domů a katedrál. Typicky hispánské domy s balkony plnými barevných květin jsou téměř dech beroucí. Najdete zde však také i přírodní parky, archeologická naleziště, pozůstatky římských pevností, světoznámé kulturní skvosty a samozřejmě i průzračně čisté moře.

   

Španělský styl bydlení.

V době velkých zámořských expedici, objevování a dobývání nových území a získávání nadvlády nad provinciemi, zavládnula éra charakterizována průnikem odlišných kultur do původního domorodého stylu. Proto bydlení ve španělském stylu v sobě sjednocuje průřez všemi civilizacemi s místními tradicemi. Styl, který je tak temperamentní a horkokrevný jako samotné flamenco. Ale i tento temperament může být občas zkrocen, tudíž i tento styl bydlení může být zároveň i velmi jemný.

Bydlení ve španělském stylu klade velký důraz na spojení člověka a přírody. Hojně se proto využívají přírodní materiály a kontrastní kombinace mezi teplými a studenými odstíny. A právě toto spojení je na španělském bydlení tak populární, neboť dokáže znamenitě skloubit historické prvky s moderními styly a získat tak na nadčasovosti.

Interiérům zařízeným ve španělském stylu kralují v prvé řadě přírodní materiály. Vášniví Španělé se mohou pochlubit dřevěnými podlahami s pestrobarevně tkanými komercemi a masivním rustikálním dřevěným nábytkem. Bílé štukované stěny a stropy bývají většinou doprovázeny dřevěnými trámy či dřevěným obložením, někdy ve spojení s patinou, která dodá léty opotřebený vzhled. Paleta barev doprovázející španělské bydlení kopíruje okolní ráz krajiny. Vládnou zde převážně barvy v zemitých tónech, jako je tlumeně zelená, slonová kost, mandlová, pomerančová, olivová, žlutá či terakota nebo temně červená.

Nábytek ve španělském stylu.

Interiéry typickými pro španělský styl bydlení jsou obklopené kvalitním masivním nábytkem s prvky rustikálního stylu. Nábytek, který znamenitě koresponduje s okolní krajinou a dokáže odolávat každodennímu chodu v domácnosti horkokrevných Španělů. Každý kus nábytku má jasně dané svoje místo, není tu nic zbytečného, proto interiér není třeba zbytečně zahlcovat. Panuje zde vzdušnost a řád.

   

Nábytek ovládají především přírodní tóny dřeva. Od světlých odstínů až po tmavé, jako je třeba mahagon či palisandr. Takový nábytek může mít i prvky vintage či lehkou patinu, která tento styl dokáže ještě více podtrhnout. Rustikální dřevěné postele s vysokými čely, masivní komodyrustikální skříně i vitríny, stylové pracovní a jídelní stoly, které mohou mít nohy i ozdobně vyřezávané. Rustikální truhlykredence i stylový rustikální stolek. Ano přesně takový je nábytek, který v sobě ukrývá horkokrevnou duši.

   

Pokud Vás právě takový styl bydlení uchvátil, neváhejte a pusťte si ho do svého interiéru. Přijměte pod svou střechu nábytek, který voní dálkami, bohatou španělskou historií a dokáže v sobě skvěle snoubit svůj nezkrotný temperament s každodenní poklidnou siestou.

Tak Buenos días :-).

Váš Nábytek v kostce