Koloniální styl bydlení

Koloniální styl bydlení, je velmi osobitý a dosahuje stále větší oblíbenosti. Jeho popularita stoupá s návratem lidí zpátky k historii, přírodě a přirozenému životnímu stylu. Nábytek je navíc zhotoven z přírodních surovin, což zvyšuje originalitu a původní podobu nábytku.

Je nepochybné, že éra kolonizace má své obhájce, odpůrce i obdivovatele. Všichni se ale pravděpodobně shodneme, že kolonialismus sebou přinesl pro obě strany značně těžké období. Nejhůře na tom však byli obyvatele kolonizovaných oblastí. Obyvatelé, kteří dříve žili určitým způsobem života se museli najednou podřídit naprosto rozdílným podmínkám života a převaze lidí, kteří z jejich původními zvyklostmi, životním prostředím a kulturou neměli absolutně nic společného. V éře kolonialismu se žel často setkáváme i s nemilosrdným zacházením, chamtivostí a mamonářstvím lidí. Ale najdeme zde naštěstí i statečnost, sebeobětování a určitou míru romantiky. Vždyť přece zcela původním přáním bylo vědění a poznání...

U koloniálního stylu bydlení se jedná hlavně o líbivé propojení elegance a útulnosti s odkazem k někdejším zámořským objevům. To vše působí neobyčejně přitažlivým dojmem. Je to vlastně starožitný sloh, který poukazuje na období prvních kolonistů, ale zvýraznit můžeme i následnou vytříbenost měšťanských domů. Umírněnost, střídmost a přesto dokonalost, to vše najdete v koloniálním stylu.

I u nás v NÁBYTKU V KOSTCE si můžete zformovat interiér v koloniálním stylu. Vybírat lze např. z luxusně zpracovaných kolekcí Rodan, Old Style, Mexicana nebo sáhněte po řadě Sweet Home, které jsou vyrobeny z prvotřídního masivu a s nimiž určitě uspějete. Tento nábytek se však nebojte kombinovat s doplňky v koloniálním stylu, který tento dojem ještě znásobí. Doplnit jej můžete kožešinami, proutěnými výrobky i kůží. Svou funkci zde mají i květiny. Hlavně palmy budou působit velice hodnověrně. V ložnicích si nad postel pověste průsvitnou textilii, tzv. moskytiéru, která ještě umocní věrohodnost koloniálního bydlení. Ale ať už jste zastánci jakékoliv stylu bydlení, u nás v NÁBYTKU V KOSTCE si určitě každý vybere to, co mu vyhovuje.