Retro styl je návrat do dětství

Retro styl pokrývá období hned několika generací, tudíž se mnohým z nás vybaví obrázky z dětství. Slovo retro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého a může se tedy jednat o označení pro cokoliv zpět v časovém horizontu. Ne všichni pamětníci však na toto období vzpomínají rádi, ocitáme se totiž v 50. až 70. letech 20. století, a to zrovna nebyla pro řadu z nás zrovna lehká doba. V České republice tedy začala doba komunismu a tudíž vše, co bylo americké, bylo v té době jedním slovem - nepřijatelné. Pravidla hry tedy určoval jen a jen Sovětský svaz, který měl být inspirací a vzorem pro všechny obyvatele.

Staré designy však přicházejí každých pár desítek let opět ke slovu. Jsou ovšem převlečeny do nového kabátu. A přestože je pro některé generace retro styl nemilou vzpomínkou na ne zrovna přívětivou dobu, u mladší generace se těší velké oblíbenosti.

Pokud máte chuť vrátit se do dětství a jste vyznavači retro stylu, představuje Vám novou kolekci, retro nábytku, se kterou přesun v čase bude snadnější a příjemnější. V padesátých letech došlo k velkému vzestupu výroby nábytku díky dostupnosti nových materiálů, jako byl plast, vinyl, překližka či laminát. Tyto materiály byly v té době nově vyvinutými, a umožnily tedy radikální vývoj v nábytkářském průmyslu i v bydlení. Nábytek byl tenčí, hladší a také dostupnější. Na výběr však bylo jen pár základních modelů, tudíž se běžně stávalo, že stejnou skříň či komody měli i sousedé v okolí.

Ale jsou opravdu materiály jako překližka či umakart, to pravé, co chcete mít ve svém interiéru?

Nábytek v Retro stylu.

Retro nábytek se dá najít na půdách, v bazarech, nebo také existují jejich technologicky dokonalé napodobeniny. My Vám však představujeme vzdušný Retro nábytek vyrobený z masivního borovicového dřeva, který je nejen funkční, ale také krásný a jeho design odkazuje právě na stylový ikonický nábytek z poloviny století.

Konstrukce nábytku je lehká díky skutečnosti, že tělo nábytku je namontováno na zužující se, obdélníkové nohy. Moderním akcentem je absence úchytek, díky kterým působí nábytek svěže a moderně. Dřevěný nábytek je oblíben nejen díky své odolnosti a vysoké životnosti, ale rovněž i díky nádherné struktuře a vůni dřeva, která po dlouhou dobu přetrvává v interiérech a zútulňuje náš domov.

 

A jak ještě více podtrhnout retro styl?

Pokud jste vyrůstali v této době, určitě pro Vás nebude problém si interiéry takto zařídit. Plakáty na zdech či elpíčka měl v dětském pokoji určitě každý. Retro styl si volí z minulých dekád materiály, tvary, barvy a doplňky, které jsou nám blízké z dětských let. Tak je jen na Vás, co si ze zastaralejších stylů vybereme a zakomponujeme do svého retro interiéru. Určitě by neměly chybět plastové židle, dobové plakáty či přenosná radia, skleněný lustr, kobereček či jiné dekorace. Dobře dohromady funguje dřevo s tmavě modrou, hořčicovou, olivově zelenou či žlutou.

Přejeme krásné retro bydlení.

 

 

Mohlo by Vás ještě zajímat:

Bydlení ve western stylu.

Moderní styl bydlení - bydlení, které nezevšední.

Rustikální styl bydlení, aneb kouzlo venkova v našich interiérech.

Jídelna á la Provence.

Koloniální styl bydlení.

Nábytek Provence a bydlení ve stylu francouzský venkov.

Bydlení ve španělském stylu.

Skandinávský nábytek nikdy nezestárne.