Skandinávský nábytek nikdy nezestárne.

Skandinávský nábytek nikdy nezestárne.

Skandinávie v sobě schovává kulturní, historickou a etno-lingvistickou oblast v severní Evropě, která má pod svými křídly dánské, švédské a finské království. Na této severské půdě začal už v 50 letech minulého století vznikat tzv. Skandinávský styl bydlení, který si dokázal najít svůj vlastní osobitý směr, jenž se velmi odlišoval od ostatních evropských stylů. Jednoduchý design, lehkost a minimalistické tvary, které boří mýty o tom, že krásný a funkční nábytek si mohou dovolit jen lidé s vyšších vrstev. Skandinávský nábytek je jednoduše cenově dostupný pro každého. Jedinečný design typický pro Skandinávii a Skandinávský nábytek dobyl a ještě stále dobývá srdce i duši všech světových designerů a interiérových nadšenců. A není se čemu divit, vždyť malebná zákoutí severní Evropy a křehká severská příroda jsou prostě jedna velká pohádka.

Skandinávský nábytek do každého interiéru.

Skandinávský styl bydlení si určitě zamilují všichni, kteří nenašli zalíbení ve venkovském stylu bydlení, neboť je pro ně až příliš dekorativní, nicméně však chtějí jít ruku v ruce s přírodou a přesto v moderních šlépějích. Hlavní roli hraje v interiérech ve skandinávském stylu výhradně dřevo a přírodní dřevité tony, které dokážou místnost prohřát a zútulnit. V severských zemích je totiž dřeva dostatek a je považováno za jakýsi určitý soulad mezi člověkem a přírodou. Jelikož je v těchto severských zemích po většinu roku méně světla, domorodí obyvatelé si ho velmi váží a naučili se s ním dobře zacházet. Důkazem toho jsou interiéry, ve kterých převládají světlé tóny krémové, bílé či šedé a velká okna bez záclon. Je to do puntíku dokonale propracovaný styl bydlení, který dokáže do interiérů jakéhokoliv domova vnést lehkost a vzdušnost v letních měsících, a přívětivou a teplou náladou v dlouhých zimních obdobích.

Pro Skandinávský nábytek jsou typické minimalistické linie, originální křivky a dokonalý vzhled s důrazem na každičký detail. Konstrukce i design jsou prostě „jiné než na jaký jsme zvyklí u typicky evropského nábytku. Někomu může vzhled tohoto nábytku připadat strohý, studený a odměřený, ale dle našeho názoru, je právě opak pravdou. Díky použití přírodních materiálů a jejich kombinací se sklem či MDF deskou, získává tento nábytek hřejivou tvář, která dokáže dokonale korespondovat s moderními interiéry, ve kterých je funkčnost a účelnost na prvním místě. Jelikož Skandinávský nábytek nevyniká přehnanou zdobnosti, bude už i samotné utírání prachu a údržba hračkou, kterou budete určitě provádět s láskou.

Pokud se Vám zalíbil severský styl bydlení a jste zastánci jednoduchého, avšak účelného nábytku, nakoukněte do naší sekce Skandinávský nábytek , kde pod heslem „Žádná nadsazená zdobnost, jen čisté linky a skandinávský minimalismus“, nabízíme severský nábytek do jakéhokoliv interiéru Vašeho domova. Pro Vaše obývací pokoje, ložnicepředsíně, kuchyně i jídelny nabízíme skandinávské jídelní stoly, konferenční stolky, skandinávské jídelní židle, skandinávské barové židle, skandinávské komody, skandinávské tv stolky, skandinávská křesla i pohovky.

Tak se nebojte a pozvěte si domu nadčasovou severskou krásu!

Mějte krásný den :-).

Váš Nábytek v kostce