Borovice a borovicový nábytek

Borovice je po smrku druhým lesnicky nejvýznamnějším jehličnanem. Zpravidla je přes polovinu kmene odvětvený, se zaoblenou a vzdušnou korunou. Dorůstá výšky přibližně 30–40 metrů a dožívá se až 350 let.

Poskytuje znamenité a pružné dřevo, které je měkké a lehké. Dřevo má výraznou kresbu letokruhů, čímž působí nevšedně a jedinečně. Obsahuje vyšší podíl pryskyřice. Působením UV záření dochází po čase u borovice ke zvýraznění barevné odlišnosti mezi jádrovým a bělovým dřevem. Je tedy nadmíru efektivní opatřit borový masiv pouze bezbarvou úpravou, a tím tento proces zdůraznit. Toto pryskyřičnaté dřevo poskytuje také terpenické látky, které působí aromaterapicky. Borové dřevo navíc dobře odolává vlhku a má vysokou trvanlivost.

Borovicový masiv se proto používá na výrobu pražců, a k zesílení i zpevnění stěn v dolech. Také je jedním z nejvhodnějších dřev na stavbu lodí. Je vynikající i jako dřevo palivové. Nejčastěji se však využívá ve stavebnictví, truhlářství a při výrobě nábytku.

Proto i v sortimentu NÁBYTKU V KOSTCE naleznete nábytek z borovicového masivu, který vyniká všemi těmito skvělými vlastnostmi. Navíc se nábytek zakoupený u nás vyrábí z pečlivě vybraného a jakostního dřeva, které je ošetřeno kvalitními a nezávadnými barvami a laky. Vše dle norem EU. Můžete vybírat např. z borovicového nábytku nábytku řady Klasik, Šumava, PrahaFelix, Sweet home, Mexicana, apod.

NÁBYTEK V KOSTCE samozřejmě nabízí kvalitní nábytek i z jiných druhů dřevin. Inspirovat se můžete u článků Bukové dřevo a bukový nábytek, Smrkové dřevo a nábytek ze smrku nebo Bříza a březové dřevo. A my vám rádi při vašem výběru poradíme :o)

A příště si povíme něco o dubovém masivu...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení