Borovice a borovicový nábytek

Borovice je po smrku druhým lesnicky nejvýznamnějším jehličnanem. Zpravidla je přes polovinu kmene odvětvený, se zaoblenou a vzdušnou korunou. Dorůstá výšky přibližně 30–40 metrů a dožívá se až 350 let.

Poskytuje znamenité a pružné dřevo, které je měkké a lehké. Dřevo má výraznou kresbu letokruhů, čímž působí nevšedně a jedinečně. Obsahuje vyšší podíl pryskyřice. Působením UV záření dochází po čase u borovice ke zvýraznění barevné odlišnosti mezi jádrovým a bělovým dřevem. Je tedy nadmíru efektivní opatřit borový masiv pouze bezbarvou úpravou, a tím tento proces zdůraznit. Toto pryskyřičnaté dřevo poskytuje také terpenické látky, které působí aromaterapeuticky. Borové dřevo navíc dobře odolává vlhku a má vysokou trvanlivost.

nabytek-sumava-4 - kopie

Borovicový masiv se proto používá na výrobu pražců, a k zesílení i zpevnění stěn v dolech. Také je jedním z nejvhodnějších dřev na stavbu lodí. Je vynikající i jako dřevo palivové. Nejčastěji se však využívá ve stavebnictví, truhlářství a při výrobě nábytku.

Proto i v sortimentu NÁBYTKU V KOSTCE naleznete nábytek z borovicového masivu, který vyniká všemi těmito skvělými vlastnostmi. Navíc se nábytek zakoupený u nás vyrábí z pečlivě vybraného a jakostního dřeva, které je ošetřeno kvalitními a nezávadnými barvami a laky. Vše dle norem EU. Můžete vybírat např. z borovicového nábytku nábytku řady Klasik, Šumava,Felix, Sweet home, Mexicana, apod.

kolekce felix

NÁBYTEK V KOSTCE samozřejmě nabízí kvalitní nábytek i z jiných druhů dřevin. Inspirovat se můžete u článků Bukové dřevo a bukový nábytek, Smrkové dřevo a nábytek ze smrku nebo Bříza a březové dřevo. A my vám rádi při vašem výběru poradíme :o)

A příště si povíme něco o dubovém masivu...