Dřevěná kredenc - voňavý nábytek s nádechem let nedávno minulých.

Dřevěné kredence jsou pro většinu z nás masivní nábytek, na který určitě máme z dětských let nezapomenutelné vzpomínky. Jedná se o nábytek z éry, kdy ještě velké prosklené masivní kredence pyšně stály v domovech našich milovaných babiček a plnily svoje poslání. Vždyť kde jinde naše babičky schovávaly před námi, mlsnými dětmi různé pamlsky, sušené švestky, křížaly či mandle. A vždycky nás velmi ochotně z nevelké plechové krabičky, umístěné až úplně vzadu za prosklenými horními dvířky kredence, obdarovávaly. A vůně těchto laskomin se mísila s přírodní vůní dřeva. Pojďte se rozpomenout na tuto vůni! Pamatujete si ji? Věříme, že určitě. Ta se nedá zapomenout. Stejně jako z Vašich srdcí nevymizí babiččin teplý úsměv a její láskyplné pohlazení po našich, dříve kučeravých vlasech.

 

Kredence jsou jednoduše dokonalá investice na mnoho let.

Kredenc anebo také příborník je vlastně velká skříň, sloužící k ukládání nádobí, příborů a nepostradatelných dekorací, sloužících ke každodennímu prostírání jídelního stolu. Dříve kredence sloužily jako církevní stolek umístěný u oltáře, na který se odkládá mešní víno a voda. Slovo „kredenc“ pochází z latinského slova „credere“- věřit, neboť právě tento nábytek se začal používat pro servírování jídla před očima pánů, aby ti tak mohli věřit, že jídlo není otrávené.

 

I dnes kredence a vitríny prožívají svůj velkolepý comeback a jsou vystylizované do podob, že se nám vzpomínky na dětství dozajista vybaví. Není tedy divu, že si tento originální nábytek získává stále větší přízeň našich zákazníků, kteří je využívají i jako stylový nábytek na chatu či chalupy. Jejich originální design zapadne téměř do každého interiéru Vašeho domova. Jídelny, kuchyně, obývací pokoje i předsíně se mohou tímto dokonalým nábytkem pyšnit. Dřevěné kredence rovněž seknou do interiéru, kde chcete docílit stylový a nadčasový retro design.

    

Kredence se povětšinou skládají ze dvou dílů. Horní část nábytku nabízí skleněné dveře, za nimiž se ukrývají police na uchování dekorativních předmětů, nádobí či knih. Dvířka jsou obohaceny o krásné a pevné panty a úchyty, které dávají vyniknout stylovému designu tohoto nábytku. Spodní část kredence se skládá z praktické komody, která zase poslouží jako příborník. Mezi horním a spodním dílem se povětšinou nachází pracovní deska.

 


Pokud teda máte touhu znova nechat zazářit tento krásný a vypracovaný nábytek ve Vašich interiérech, zveme Vás do sekce kredence z masivu, kde pro Vás nabízíme nádherné kredence, se kterými se Vám vzpomínky na bezstarostné dětství určitě vybaví. Nabízíme rovněž voskované bílé kredence SWEET HOME či kredence WHITE HOME s patinou,  které vyniknou v interiérech zařízených ve stylu Provence. A kdo ví, třeba jednou budete z malé plechové krabičky rozdávat svým vnoučatům jejich oblíbené sladkosti právě vy :-).

Mějte krásný den.

Váš Nábytek v kostce.