Dub a dubový nábytek

Dub se řadí mezi nejrozšířenější stromy v Evropě. Vzrůstem dosahuje majestátních rozměrů a dožívá se úctyhodného věku řádově stovek, ale někdy i tisíc let. Jeho dlouhověkost je nejednou opěvována v lidových písních, bájích i starých pověstech.

Dubové dřevo je už odedávna jedno z nejžádanějších. Je velmi těžké a tvrdé, za což je vysoce ceněno a má široké uplatnění. Zároveň je velmi pevné, trvanlivé a houževnaté. Velice dobře vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale dobře snáší i střídání vlhka a sucha.

Nejžádanější je dubové dřevo ve vodním stavitelství, protože pobytem ve vodě se jeho vlastnosti spíše zlepšují. Dále má široké uplatnění ve stavebnictví, při stavbě člunů, mlýnských kol, při pracích v přístavech a docích, k výrobě pevných sudů na brandy, whisky a sherry. Své uplatnění nachází také v sochařství i řezbářství. Dubový masiv je ideálním materiálem pro výrobu nábytku, a tudíž byl za všech dob velmi oblíben v nábytkářství. Cení si ho odborníci ve špičkové interiérové a exteriérové truhlařině a je také vhodný jako podlahová krytina.

U nás samozřejmě najdete široké spektrum dubového nábytku. Ať už se jedná o luxusní nábytek řady Atlanta, Faro, Porto, Orlando či jiné kolekce. Nebo si např. můžete vybrat ze široké nabídky dubových komod, nebo i jiných dubových doplňků. Každopádně si můžete být jistí, že dubový nábytek je v každém tisíciletí ta správná volba.

Neváhejte a klidně se nás ptejte. My z NÁBYTKU V KOSTCE jsme tu pro vás :)