Jak vybrat vhodný psací stůl pro děti?

Psací stoly patří mezi nezbytnou výbavu dětských či studentských pokojů. Vytvoření vhodného pracovního místa pro naše ratolesti je totiž důležitým aspektem pro pozitivní vztah ke studiu. Při výběru psacího stolu proto dbejte pozor na několik pravidel.

 

Jednou z nejdůležitějších vlastností psacího stolu je jeho správná výška. Při sezení u stolu by dítě mělo mít srovnaná záda. Hrbení nebo naopak naklánění se vede ke špatnému držení těla, což vyvíjející se páteři dítěte nepřispívá. Výběr židle by se také neměl podceňovat. Výška židle by měla být vysoká 70-75 cm. Dítě by mělo sedět na celé židli a ploškami nohou se dotýkat země. Paže v lokti by měly svírat pravý úhel. Velice praktické jsou rostoucí psací stoly a židle, které rostou spolu s dítětem.

 

Dítě se již od 4 let učí systematičnosti a pořádku. Ten by měl být zachován i v jeho dětském pokoji. Každá věc má mít své místo, například v úložném prostoru psacího stolu. Dítě tak má psací potřeby či sešity hned po ruce.

Psací stůl DREWMAX BR101 z masivního borovicového dřeva.

Z hlediska funkčnosti umístěte psací stůl co nejblíže oknu a pokud to možnosti dovolují, otočte jej tak, aby dítě sedělo zády ke stěně. Pozice zády do prostoru, případně zády ke dveřím, vyvolává v dítěti neklid a znemožňuje soustředění.

 

Dávejte přednost stolům z přírodních materiálů, ideálně z masivního dřeva, které je zdravotně nezávadné, odolné a snadno udržovatelné. Děti jsou oproti dospělým náchylnější na nemoci a různé alergické reakce. Určitě je proto vhodné vybrat nábytek z přírodních materiálů bez podílu chemických a syntetických látek.

V naší nabídce naleznete například masivní borové psací stoly z kolekce CORDOBA.

Neváhejte se na nás obrátit s dotazy. S výběrem psacího stolu pro děti Vám rádi pomůžeme!