Bukové dřevo a bukový nábytek

Bukový nábytek a bukové dřevo

Buk je statný opadavý listnatý strom. Má štíhlý kmen o průměru cca 1,2 metrů a dorůstá výšky až 45 metrů. Korunu má mohutnou v pravidelném vejčitém tvaru. Dožívá se věku až 400 let. U nás patří k nejpěstovanějším a nejznámějším listnatým dřevinám.

Bukové dřevo je relativně tvrdé, poměrně pružné, těžké a středně pevné. Je stejnoměrné, s jemnými póry a kratšími rovnými vlákny. Dřeňové paprsky jsou široké a na všech řezech výrazné. Má jemnou, pravidelnou texturu, tuhost a rázovou houževnatost. Dobře se čistí, opracovává a obrábí, ať už ručně či strojově. Lze jej proto výborně povrchově upravovat.

pracovna-bukovy-masiv

Bukové dřevo je velmi kvalitní a proto se používá v nábytkářství, v interiérové truhlařině a po vhodném ošetření i v exteriérech, kde se využívá jeho dobré ohebnosti. Taktéž k výrobě železničních pražců, hraček či dřevěných doplňků do kuchyně i domácnosti. Své využití najde při výrobě sportovního náčiní nebo částí hudebních nástrojů. Vyrábí se z něj podlahy, ale i ohýbané sudy. Také má velmi dobrou výhřevnost, a proto je vhodné i k topení.

I my vám nabízíme nábytek z bukového dřeva. Jedná se o jakostní masiv, s vysoce profesionální úpravou. V naší široké nabídce si můžete vybrat např. bukové komodybukové skříně, bukové postele, bukové stoly apod. Zdravotní nezávadnost a kvalitní provedení je u nás samozřejmostí.

 

Jakékoliv vaše dotazy rádi zodpovíme :o)