Máte také rádi dřevo a dřevěný nábytek?

Dřevo je používáno v nábytku již dlouhá staletí. Je krásné, dlouho vydrží a počet její druhů z něj dělá skvělý dekorační prvek. Především se však jedná o přírodní materiál s krásným povrchem a jedinečnými texturami, a jeho přirozený vzhled přináší do interiérů teplý a příjemný pocit.

 

obývaci-pokoj-porto

 

Dřevěný nábytek je obecně známý pro svou pevnost a trvanlivost. Kvalitní dřevěný nábytek vyrobený z pevných druhů dřeva, jako je dub, buk nebo bříza, může vydržet po mnoho let. Dřevo je odolné vůči běžnému opotřebení, pokud je však správně ošetřeno a chráněno. Jeho výhodou je fakt, že se jedná o upravitelný materiál, což umožňuje vytvářet různé tvary, vzory a detaily. Dřevěný nábytek je k dispozici v široké škále stylů a designů, od tradičních a rustikální až po moderní a minimalistické.

 

Dřevěný nábytek často přispívá k esteticky příjemnému prostředí

 

Každý druh dřeva se něčím liší, ať už tvrdostí či barvou, všechny jsou však výjimečné. Na světě je mnoho variací stromů, z kterých se nábytek vytváří a my se dneska podíváme na výhody každého z nich. 

Borovice je královnou stromu v nábytkářském průmyslu. Jedná se o jeden z nejpoužívanějších druhů na nábytek po celém světě. Má spoustu výhod, jako například: snadná dostupnost, lehkost, variabilita, charakteristický vzhled a samozřejmě nesmí chybět odolnost. Borovicový nábytek je tudíž jedním z nejlepších! Samozřejmě vše záleží na vašich preferencích, borovicové dřevo můžeme jen a jen doporučit.

 

borovice

 

Smrkový nábytek je velmi populární, nejen v Česku ale i v celé Evropě. Smrkové dřevo je hlavně měkké, což umožnuje snadné zpracovávání a možnosti designu. Je často používáno v moderní architektuře. Předměty vykonané z tohoto dřeva vypadají elegantně a jsou lehké.

Dubové dřevo je to jedno z nejlepších a nejvíce používaných druhů celkově. Dub je velmi tvrdý a odolný, což zaručuje jeho dlouhou trvanlivost. Z tohoto důvodu nemusíme o něho tolik pečovat, když nám vydrží celé léta. Dubový nábytek je také velmi pěkný, a s věkem se stává temnější, což mu kráse jen přidává.

 

nabytek-vigo

 

Mahagon je méně známý, neboť se používá zájmena pro luxusní nábytek. Toto dřevo má zvláštní strukturu, která dodává celému vzhledu bohatství. Má tmavou barvu, a tak stejně jako dub je odolné a trvanlivé. Bohužel, není tak lehce dostupné.

Javor je další druh, který je měkký a snadný na zpracování. Charakterizuje jej jasná hnědá barva, a je poměrně levné. Z javoru se dělá nejčastěji stoly, židle a skříně.

Dřevo je tradiční a oblíbený materiál pro výrobu nábytku z mnoha důvodů

Dřevo je obnovitelný materiál, pokud je těženo z udržitelně spravovaných lesů. V porovnání s jinými materiály, jako je plast nebo kov, výroba nábytku ze dřeva způsobuje nižší emise skleníkových plynů a má menší negativní dopad na životní prostředí.

 

buk

 

Dřevěný nábytek je rovněž přirozenou schopnost regulovat vlhkost a udržovat zdravé vnitřní prostředí. Dřevo také neprodukuje toxické látky, které by mohly negativně ovlivnit zdraví lidí, jako to může být případ s některými levnými plastovými nábytkovými materiály.

Je třeba mít na paměti, že výhody dřeva se mohou lišit v závislosti na konkrétním druhu dřeva a kvalitě zpracování. Při výběru dřevěného nábytku je důležité zvážit jak estetické, tak praktické aspekty.

Mohlo by Vás ještě zajímat:

 

Dřevo - symbol života

Nábytek ze dřeva nebo z dřevotřískových a laminátových desek?

Dub a dubový nábytek

Bříza a břízový nábytek

I stromy mají svůj den