Dnes slavíme Den matek

Existuje mnoho důvodů, proč milujeme svoji maminku. Každý má své vlastní zkušenosti a každý z nás máme se svou maminkou jedinečný vztah. Přesto však existuje mnoho důvodů, proč bychom měli svoji maminku milovat a právě v tento den na její velký den nezapomenout.

 

den matek-2

 

Vždyť naše maminky nás milují a pečují o nás od samého začátku našeho života. Jejich nezištná láska a péče jsou často základem našeho emočního vývoje a pocitu bezpečí. Jsou ochotny obětovat svůj čas, energii a pohodlí, aby se postaraly o své děti. To může zahrnovat věnování se nám, starost o naše potřeby a podpora při našich cílech a snách. Často také mají bohaté zkušenosti a moudrost, kterou nám mohou předat. Jsou tu pro nás jako průvodci životem, dávají nám rady a pomáhají nám najít správnou cestu.

Naše maminky jsou rovněž našimi největšími fanoušky. Podporují nás ve všem, co děláme, a povzbuzují nás k dosažení našeho potenciálu. Jejich povzbuzování a důvěra v nás nám dodávají sílu a sebedůvěru. S maminkou rovněž sdílíme mnoho nezapomenutelných chvil plných radosti, smíchu a lásky. Je to rovněž i naše kamarádka, které se můžeme svěřit. Vzpomínky na povídaní v posteli nebo na večerní lenošeni v pohovce u televize a ostatní společné zážitky, které nám pomáhají vytvářet pevné pouto a lásku.

 

Svátek matek ve světě

 

Dnes tedy slavíme svátek matek jako projev uznání a díků za jejich jedinečnou roli a přínos v našem životě. Svátek matek se slaví po celém světě, avšak datum a způsob oslav se mohou lišit v závislosti na zemi.

Původně byl svátek matek založen jako Den matek (Mother's Day) v Spojených státech Amerických v roce 1908. Jeho zakladatelkou byla Anna Jarvisová, která se snažila vyjádřit vděčnost a lásku ke své matce a také ke všem matkám za jejich obětavost a péči. Postupně se tento svátek rozšířil do dalších zemí a stal se mezinárodním.

 

den matek-3

 

Ve spojených státech se svátek matek slaví druhou neděli v květnu. Je to den, kdy se děti snaží svým matkám vyjádřit lásku a vděčnost. Dárky, květiny a rodinná setkání jsou běžné součásti oslav. V Británii se svátek matek slaví čtvrtou neděli postní, která se nazývá Mothering Sunday. Původně byl to den, kdy služebné a učedníci dostávali volno a mohli navštívit své matky. Svátek matek se v Mexiku slaví 10. května. Je to jedna z nejvýznamnějších oslav v zemi. Lidé často chodí do kostela, přinášejí květiny a dárky svým matkám a pořádají rodinné oslavy. Ve Francii se svátek matek nazývá "Fête des Mères" a slaví se poslední neděli v květnu nebo první neděli v červnu. V Jižní Koreji se svátek matek slaví 8. května.

 

Ukažme,že je milujeme

 

Svátek matek je příležitostí pro nás všechny, abychom věnovali čas a pozornost svým maminka a vyjádřili jim svou lásku, vděčnost a ocenění za to, co pro nás udělaly. Mnoho lidí dává svým matkám dárky, květiny, připravuje pro ně speciální jídla nebo je zve na večeři. Je to také čas, kdy školáci připravují výroby a překvapení pro své matky ve školách.

 

den matek 4

 

Slavení svátku matek je způsob, jak vyjádřit a posílit vztahy mezi maminkou a dětmi. Je to také příležitost, kdy si uvědomujeme důležitost mateřství a všechno, co matky pro nás dělají. Svátek matek nám dává příležitost ukázat naši lásku a péči vůči nim a udělat jejich den jedinečným.

 

Mohlo by Vás ještě zajímat:

 

Svátek svatého Valentýna

Hromnice jsou první pomyslnou vlaštovkou jara

Den boje za svobodu a demokracii či Mezinárodní den studentstva? 17. listopad

Den vzniku Československa