Nábytek ze dřeva nebo z dřevotřískových a laminátových desek?

Často si klademe otázku, zda máme náš domov vybavit kvalitním dřevěným nábytkem nebo pouze stačí zaplnit pokoje jeho napodobeninami, náhražkami či kopiemi, které jsou na našem trhu poměrně hodně zastoupeny.

Možná to není na první pohled patrné, ale rozdíl je opravdu výrazný. Očividné je to již při získávání obou materiálů, ze kterých se pak nábytek vyrábí. Dřevotříska se získává slisováním rozdrcených surovin s použitím formaldehydových pryskyřic. To je pak nosným materiálem pro lamino desky, dýhování, lamináty apod. Na rozdíl od přírodního dřeva, to totiž neprochází žádnou výrobou. Není to zapotřebí. Vytvořila ho totiž sama příroda. Dřevo se jenom opracovává, upravuje a zušlechťuje. Jednotlivé typy dřeva se liší pouze vzhledem, vlastnostmi a způsobem zpracování. Ale všechny dřeviny jsou absolutně originálním a nefalšovaným dílem přírody.

Pojďme se nyní zamyslet nad zdravotními riziky jednotlivých materiálů. Masivní dřevo v sobě nemá žádné formaldehydy, pojidla, lepidla či jiné látky, které jsou naprosto běžné u dřevotřísek a laminátů. Ty se pak bohužel postupně uvolňují do vzduchu, který dýcháme a jsou příčinou např. alergické reakce, chronická onemocnění, dokonce obsahují i karcinogeny nebo mutageny. Přírodní dřevo má naopak dokonce schopnost toxické plyny a páry pohlcovat. Výroba nábytku z masivního dřeva nemá nijaký negativní dopad na ekologii, ale naopak má pozitivní vliv na zdraví a psychickou pohodu lidí. Dřevěný nábytek je nejzdravější nábytek, který existuje. Splňuje totiž nejvyšší měřítka pro zdraví. Dřevo je navíc mnoha generacemi prověřená surovina, a to bez jakýchkoliv nežádoucích účinků.

Co se týká životnosti, má dřevěný masivní nábytek zhruba 10x vyšší životnost než nábytek laminátový. Ten totiž podléhá mnohem častěji opotřebení, rozviklání nebo rozbití než dřevný nábytek, který si o mnoho déle zachovává původní krásu, tvar a vzhled. Nábytek z lamina, jehož stavbu tvoří vylisovaná dřevotříska, není absolutně schopen svou životností přírodnímu dřevu konkurovat. S léty dřevo dokonce nabývá na půvabu a atraktivitě.

I když je v současné době na trhu rozsáhlý výběr masivního dřevěného nábytku, nepodléhá masiv tak prudce módním trendům jako nábytek laminátový. Masiv je totiž nadčasový. Dřevo navíc bez přestání voní, pracuje a vybarvuje se, a tím ustavičně získává na půvabu. Stále větší množství klientů si tyto pozitiva začíná uvědomovat a začínají dávat přednost nábytku dřevěnému, jakožto přírodnímu a zdravotně nezávadnému materiálu. Masivní dřevo je jednoduše nenahraditelné. Je to zkrátka mnoha staletími ověřený přírodní materiál, který splňuje i ty nejvyšší kritéria pro zdravé bydlení. Vždyť zdraví je to jediné, co si za peníze nekoupíme...

         

 

Pro nás v MASIVNÍCH POSTELÍCH je vaše spokojenost na prvním místě, a proto dáváme přednost zdraví, ekologii, kvalitě a originalitě. U nás koupíte pouze nábytek, který všem těmto měřítkům odpovídá. A je jen na vás, zda dáte přednost nábytku dubovému, bukovému, borovicovémusmrkovému či břízovému. Každý z nich vás pokaždé pohladí svými harmonickými liniemi, originální kresbou a vysoce kvalitním provedením. A navíc všechen nábytek splňují nejvyšší kritéria pro zdravé bydlení.