Dub a dubový nábytek

Mezi nejrozšířenější stromy v Evropě patří i vznešený dub. Vzrůstá do majestátních rozměrů a dožívá se vynikajícího věku cca stovek, ale nezřídka i tisíc let. Jeho dlouhověkost je známá a často i opěvována v lidových písních, bájích a starých pověstech.

Dubový masiv je už od pradávna jeden z nejžádanějších. Je značně těžký a tvrdý, za což je velmi ceněn a díky čemuž má také různé uplatnění. Zároveň je velmi pevný, trvanlivý a houževnatý. Neobvykle dobře odolává nejen povětrnostním vlivům, ale dobře snáší i střídání vlhka a sucha.

Nejžádanější je dubové dřevo ve vodním stavitelství, jelikož pobytem ve vodě se jeho vlastnosti spíše vylepšují. Dále má široké uplatnění ve stavebnictví, při stavbě člunů, mlýnských kol, při pracích v přístavech a docích, k výrobě pevných sudů na brandy, whisky a sherry. Své uplatnění nachází taktéž v sochařství i řezbářství. Dubový masiv je dokonalou surovinou pro produkci nábytku, a proto byl za jakýchkoliv dob značně oblíben v nábytkářství. Oceňují ho i odborníci ve špičkové interiérové a exteriérové truhlařině a je také výborný jako podlahová krytina.

Také u nás v MASIVNÍCH POSTELÍCH naleznete široké spektrum dubového nábytku. Vybrat si můžete z luxusních nábytkových kolekcí Atlanta, Faro, PortoOrlando a jiných. Nebo si máte možnost zvolit rovnou nějakou z dubových nábytkových sestav. Ať tak či onak, můžete si být jistí, že dubový nábytek je v každém tisíciletí tou správnou volbou.

Obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem, jsme tu pro vás...