Jak vybrat tu správnou postel

Nábytek, hlavně pokud mluvíme o ložnici, je neoddělitelnou součástí našeho života. Vezměte třeba takovou postel. Strávíte v ní přece jen třetinu svého života! A to se mnoho z nás vůbec nedívá na kvalitu postele, peřin či čehokoliv co je s lůžkem spjato. Na to se právě dneska podíváme – Jak si vybrat tu správnou postel? 

 

alicja

 

Zasloužíme si dokonalou postel 

Když vybíráte svoje budoucí místečko na spaní, musíte se ohlížet na několik faktorů. Asi nejdůležitějším je pohodlnost. Ovšem, nikdo nechce spát na něčem co je tak tvrdé jak skalní podlaha. Postel by měla mít dostatečnou délku a šířku, ať vám nevyčuhují nohy nebo abyste se při obracení z jednoho boku na druhý najednou neobjevili na zemi.

 

florencie 46

Samozřejmě, každý z nás má jiné představy a preference, a proto neexistuje jeden návod na to, jakou postel si vybrat. Hold, všichni jsme jiní.
Dalším prvkem při výběru je styl. Pokud se vám postel nebude líbit, nebude se vám v ni ani příjemně spát. Zkuste ji nějak přizpůsobit k celkovému stylu vaší ložnice, nebo si nechte poradit odborníkem.

Musíme brát také ohled na cenu. Ne vždy platí pravidlo - čím dražší, tím lepší. Jak jsem již zmiňoval, vše je jen na vás a vašich potřebách.

A jak vybrat postel pro děti?

Naše milované děti jsou jiné než my, a od své nové postele určitě požadují něco jiného než my. Jak si s tím tedy poradit?

 

postel domecek


Pro mladší ratolesti by postel měla být stabilní a zabránit dítěti v pádu. Pokud je dítě malinké, je pro něj ideální postel s bezpečnostními bariérami. Rovněž by měla mít zaoblené hrany, aby nedošlo k poranění dítěte. Pamatujte, také na to aby byla postel multifunkční a pokud možno, aby rostla spolu s dítětem.
Pokud máte málo místa v pokojíčku, můžete dítěti pořídit postel s policemi, skříněmi nebo jiným úložním prostorem, tak aby měly dostatek prostoru ke hraní i odpočinku.