Tipy na dovolenou

Cestujete rádi? Také si rádi dopřejete krásnou dovolenou, kde si můžete odpočinout a uvolnit se? Každý si občas musí oddechnout a vypnout. Máme pro vás pár tipů, které destinace můžete navštívit. Tyto tři vybrané destinace jsou cenově dostupné a zároveň nádherné, ať už se bavíme o přírodě, kuchyni, kultuře nebo třeba plážemi u moře. 

Vášnivé Španělsko

Španělsko je země ležící na Pyrenejském poloostrově v západní Evropě. Hlavním městem je Madrid, dalšími významnými městy jsou Barcelona, Valencia a Sevilla. Španělsko je jednou z nejnavštěvovanějších zemí světa, a to díky své bohaté historii, kultuře a přírodě.

 sagrada-familia_1

Španělsko je rovněž známé svými slunnými plážemi, historickými památkami a živou kulturou. Mezi nejznámější turistické atrakce patří Katedrála Sagrada Familia v Barceloně, Park Güell, také v Barceloně, a Alhambra v Granadě. Kromě toho jsou v Španělsku také vynikající možnosti pro sportovní aktivity, jako je golf, tenis a vodní sporty.

Španělsko má také bohatou kulinářskou tradici, známou svými tapas, paellou a sangrií. Opravdu vám můžeme doporučit typický španělský pokrm Paella. Paella je vnímaná, jako národní jídlo Španělska, ale je to spíše národní jídlo a symbol Valencie, kde tento pokrm vznikl. Paellu můžeme přirovnat k českému rizotu. Je spousta různých receptu, které se nějak od sebe liší, ale rozdíl od rizota se v Paelle většinou nachází mořské plody, zelenina a koření.

paella 

Španělsko má také bohatou historii a kulturu. Země byla osídlena Ibery a Kelti, později Římany a Visigóty. Španělsko bylo také důležitým centrem křesťanství a islámu během středověku. Kromě toho je známé svým flamenkem, tancem a hudbou.

Pokud jedete za mořem, doporučujeme navštívit Baelarské nebo Kanarské ostrovy. Mezi ty nejkrásnější patří Sant Pol de Mar nebo třeba Carboneras.

Je Španělsko pro vás z dosahu nebo dáváte přednost cestování pozemním vozidlem.Itálie je pro vás perfektní volba. Itálie je země ležící v jihozápadní Evropě, která je známá svou historií, kulturou a krásou. Hlavním městem je Řím, dalšími významnými městy jsou Milán, Janov a Florencie. Itálie je jednou z nejnavštěvovanějších zemí světa, což je dáno svou bohatou historií, kulturou a kulinářskými specialitami.

Slunečná Itálie

Itálie je proslulá svými historickými památkami, jako jsou Koloseum, Pantheon a Chrám svatého Petra v Římě, a také svými uměleckými skvosty, jako jsou fresky v Sixtinské kapli. Kromě toho jsou v Itálii také vynikající možnosti pro turistiku, jako jsou plavby po kanálech v Benátkách a návštěva sopky Vesuv.

vesuvius

Itálie má také bohatou kulinářskou tradici, známou svými těstovinami, pizzou a gelatem. Italské víno a sýry jsou také velmi oblíbené po celém světě. Italská kuchyně se liší v jednotlivých regionech, od těstovin v Neapoli, až po risotto v Miláně.

Poslední destinací je Řecko. Řecko láká turisty převážně na památky, kulturu a nádhernou přírodu. Řecko je země ležící na jihu Evropy na Balkánském poloostrově. Hlavním městem Řecka jsou Athény, dalšími významnými městy jsou Thessaloniki, Heraklion a Patras.

Romantické Řecko

Řecko je známé svými krásnými plážemi, historickými památkami a živou kulturou. Mezi nejznámější turistické atrakce patří Akropole v Athénách, Parthenon a Olympie, kde se konaly starověké Olympijské hry. Řecko je také domovem mnoha ostrovů, jako jsou Santorini a Mykonos, které jsou oblíbeným cílem turistů.

mykonos

Mykonos je ostrov součástí Kyklad. Oblíbené destinace jsou Platis Jalos a Ornos. Ostrov má rozlohu 105,2 km² a nejvyšší vrchol se nazývá Profitis Ilias Varniotis (373 m n. m.). Určitě si umíte představit ranní kávu u stolu a pohodné sezení na židli s romantickými výhledy na krásu zdejšího ostrova. 

Řecko má také bohatou kulinářskou tradici, známou svým olivovým olejem a feta sýrem. Řecké víno a a alkoholický nápoj ouzo jsou také velmi oblíbené po celém světě.

Ať už máte namířeno kamkoliv, vězte, že určitě není důležité kde jste ale především s kým tam jsme. 

Mohlo by Vás zajímat:

Budapešť poprvé

Kam vyrazit do Chorvatska

Nejlepší místa v Praze, aneb co navštívit v našem hlavním městě

Znojmo - perla jižní Moravy

Londýn od severu k jihu

Na jeden den v Barceloně aneb architektura Gaudiho

Chorvatské ostrovy, ŠOLTA