Domácí mazlíčci

Chcete si pořídit domácího mazlíčka, ale nevíte, kterého si pořídit. Je spousta faktorů, které byste mněli při výběru zvážit. Ať se rozhodnete jakkoli určitě vám do života přinesou spoustu radosti, lásky a přátelství, ovšem musíte počítat i s povinnostmi.

Domácí zvířata jsou živočichové, kteří žijí s člověkem v jeho bytě nebo na jeho pozemku. Mezi nejčastější domácí zvířata patří psi a kočky, kteří jsou mazlíčci, se kterými moc rádi sedíme v křesle či usínáme v posteli. Dále pak králíci, morčata, papoušci či rybičky.

Před tím než si zvířecího kamaráda pořídíte, musíte zvážit vaše možnosti. Mazlíčci mohou být velmi nároční. Chování domácích zvířat vyžaduje odpovědnost a péči. Je důležité zajistit jim správnou stravu, zdravotní péči a prostředí, kde se budou cítit bezpečně a šťastně. Je důležité také si také uvědomit, že chování domácích zvířat je závazek na celý život a měli byste být schopni se o ně postarat po celou dobu jejich života.

německý-ovčák

 

Nejen pes je nejlepší přítel člověka

Bydlíte v malém bytě a jste skoro pořád v práci? Není ideální si pořizovat třeba pejska. Ten potřebuje, aby mu bylo věnováno spoustu času, procházek a tréninku nebo zábavy. Pak pro vás bude ideální třeba papoušek, králík nebo rybičky.

Králíci, morčata a papoušci jsou také často chováni jako domácí mazlíčci. Králíci a morčata jsou velmi milá zvířata a jsou často chována jako společníci pro děti. Papoušci jsou krásní a inteligentní ptáci, kteří mohou být velmi dobrými společníky.

Rybičky jsou také populární jako domácí mazlíčci a jsou často chovány v akváriích nebo koupelnových závěsných nádržích.

Jsou tato zvířata pro vás moc “roztomilá“, doporučujeme vám hada. Tento mazlíček je opravdu nenáročný a krásně zpestří váš život. Krajta královská je ideálním kandidátem pro začátečníka.

Pokud vás nijak neomezuje alergie, bydlení či čas, ideální pro vás bude pejsek. Patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky. Pořídíte si pejska, a když o něj budete pečovat, hned zjistíte, proč se říká “pes, nejlepší přítel člověka“. Teď si představíme nejoblíbenější plemena, snad vám to pomůže ve výběru vašeho chlupatého kamaráda. V česku vládnou Zlatý retrívr, Labradorský retrívr, Německý ovčák, Yorkshirský teriér.

Zlatý retrívr, vyšlechtěný ve Velké Británii, je obecně klidný, přátelský k dospělým i k malým dětem. Ideální pejsek pro rodinu, který může dělat kamaráda vašemu miminku, dítěti.

mazlicci pes

Německý ovčák lidově vlčák patří k nejrozšířenějším plemenům na světě. Považuje se za vysoce inteligentní plemeno a je využíván i jako služební plemeno a často se využívá v mnoha odvětvích kynologie. NO nebo vlčák, jak je přezdíván, je znám svou věrností, inteligencí. I když se jedná o velmi dobrého hlídače, který si nenechá nikoho vkročit na své území, miluje děti a dobře vychází i s ostatními zvířaty a psy. Základní výcvik, výchova a dostatek pohybu a aktivit je nutností.

Hledáte pouze mazlíčka na hraní a mazlení? Kočky jsou také velmi oblíbené jako domácí mazlíčci a mnoho lidí je považuje za součást své rodiny. Jsou velmi samostatné a nepotřebují tolik pozornosti jako psi, ale stále potřebují pravidelnou péči o své zdraví a dobrý životní styl.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv domácí zvířátko, ujistěte se, že ho budete mít rádi, budete se mu věnovat a budete o něj pečovat, on vám na oplátku bude věrným společníkem a přítelem.

 

Mohlo by Vás ještě zajímat:

Srdcem pro fotbal
Při čtení hledáme poučení, zábavu, napětí
Co je na čtení tak výjimečného?

Tipy na dovolenou

Při čtení hledáme poučení, zábavu, napětí

Co je na čtení tak výjimečného?