Máte správně zařízenou svojí domácí kancelář pro Home Office?

Stále častější formou práce, která je v této nemilé korona krizi velmi populární a vyhledávána, je práce z domova, neboli Home office. Narůstá stále větší počet zaměstnanců, kteří přímo tuto alternativu práce vyžadují a zaměstnavatele se snaží, alespoň v určité podobě svým zaměstnancům vyhovět. Jsou i firmy, které nabízí svým zaměstnancům možnost volby místa, kde svoji práci budou vykonávat. Tudíž si mohou sami zvolit, jestli svoje pracovní povinnosti budou vykonávat například v kavárně, v parku či na chalupě, anebo jak jsem se již zmínila, v interiérech svého domova. Posudek práce se tedy posouvá pryč od „odsezených“ hodin k odevzdaným výsledkům, což klade větší nároky na zaměstnance, co se týče zodpovědnosti a vlastního time managementu.

Ne každá profese však může být vykonávaná z domova, a ne každé osobě bude právě Home office vyhovovat. Mnozí lidé vyžadují sociální kontakt a mnohem lepších výsledků dosahují v kolektivu, a mnozí se zase stávají produktivnějšími právě v domáckém prostředí. Pokud patříte do skupiny lidí, kterým právě práce z domova vyhovuje, položte si prosím jednu zásadní otázku: „Mám správně zařízenou svojí domácí kancelář?“ Neboť právě i domácí kancelář by měla mít svá pravidla pro zařizování tak, abychom při práci udrželi potřebnou výkonost a zároveň se zde cítili pohodlně.

Psací či pracovní stůl ?

Pokud patříte mezi ty šťastnější a máte velký dům s mnoha místnostmi, pak pro Vás určitě nebude problém jednu z místnosti zařídit právě jako svojí domácí kancelář. Určitě však doporučujeme zvážit umístění kanceláře či pracovny co možná nejdále od hlučnějších prostor domova, tedy od interiéru jako je kuchyň či dětský pokoj. Pravdou však zůstává, že pokud pracujete z domova, bude se vše točit hlavně okolo psacího stolu a počítače. Důležité je proto brát zřetel na výběr správného psacího stolu či PC stolu a samozřejmě je dobré rovněž zvážit správné umístění psacího stolu v místnosti. Základními aspekty při instalaci psacího stolu je především osvětlení pro denní světlo, tedy pozice stolu vůči oknu. Světlo by mělo přicházet u praváků z levé strany a u leváků z pravé strany tak, abychom si rukou nevytvářeli stín. Aby se v domácí kanceláři dobře pracovalo, určitě není dobré, aby sluneční světlo svítilo přímo do očí, anebo na monitor počítače.

Pokud Vám to dispozice interiéru dovolí, bude určitě první volbou velký psací stůl, neboť z praxe víme, že Vám pracovní plocha a úložné prostory časem stačit nebudou. Velikost stolu se rovněž odvíjí od účelu použití a dle typu činnosti, které budete v domácí kanceláři vykonávat. Velice oblíbené jsou rovněž rohové psací stoly, které ocení především ti uživatelé, kteří nemají k dispozici velké prostory, a přesto si chtějí dopřát komfortní pracovní prostory. Výhodou těchto stolu je bezproblémové začlenění do takřka jakéhokoliv rohu v interiéru a rovněž dostatek úložných prostor, které většinou rohové psací stoly nabízejí. Ke stolu patří rovněž správná židle. Mnoho klientů volí kromě kancelářské otočné židle i židle z masivu, anebo křesla z masivu, které nabízejí veškerý komfort při sezení.

Všechno má svůj prostor

Pokud je náplní Vaši práce papírování, budou určitě přínosem regály z masivu či knihovny z masivu, do kterých se vejde nepřeberné množství šanonu či potřebných složek. Pro dostatek úložných prostor doporučujeme rovněž komody z masivu.

Při zařizování Vaši domácí kanceláře nezapomínejte rovněž na zřízení klidové či relaxační zóny, kterou určité ocení všichni, kteří nevydrží celou pracovní dobu na jednom místě. Úplně postačí čalouněné křeslo, které nám dovolí na chvíli vypnout a relaxovat. Navíc si odlišným druhem sezení zrelaxujeme celé tělo, čímž se značně zvýší efektivita práce.

Nezapomínejte na to, že správně a pečlivě vybraný kancelářský nábytek může výrazně zvýšit pohodlí při práci a přispět tak i k rozvoji vašeho pracovního nasazení a výkonnosti.

Přejeme krásné bydlení.

Váš Nábytek v kostce

 

Mohlo by Vás ještě zajímat:

Komoda, praktická skříňka prověřená časem.

Dětský nábytek pro každý dětský pokoj.

Jak vybrat vhodný psací stůl pro děti?

Židle a historie sedacího nábytku.

Pohodlné křeslo pro dlouhé zimní večery.

Několik nápadů a inspirací jak zařídit předsíň či chodbu.

7 důležitých rad při zařizování pokoje pro školáky

Psací stoly pro děti i studenty.

Nábytek z masivu či z laminátových a dřevotřískových desek?