Zahradní nábytek pro krásné letní dny

Prvním nábytkem, který se objevil u domu nebo v zahradě našich předků, byla určitě lavička. A ta je nejoblíbenějším a nejrozšířenějším zahradním nábytkem i dnes.

Zpočátku měla lavička nejspíš podobu silného prkna položeného přes dva špalky či kameny. Později přibylo pro větší pohodlí opěradlo, pak područky. Sedací plocha nabývala subtilnější podoby a byla vytvarovaná pro pohodlnější sezení.

zahradní nábytek

Dnes je škála zahradních laviček velmi široká – vyrábějí se v různých velikostech, tvarech a z nejrůznějších materiálů. Běžné jsou ve velikosti pro dva nebo tři sedící. Koupit lze ale i lavičky delší nebo naopak v menším provedení pro děti. Bohatý je výběr ve tvarech – od jednoduché rovné lavice až po náročně zpracované lavičky se zdobeným opěradlem. Speciální tvar mají polokruhové nebo kruhové lavičky, které se umístí kolem kmene stromu.

Lavičky mohou mít své místo kdekoliv u domu, na dvorku, v zahradě, na břehu jezírka, v sadu. Prostě všude tam, kde rádi spočineme a potěšíme se výhledem, čteme si, odpočíváme.

Zahradní nábytek

Máte rádi teplé letní večery s rodinou, grilování s přáteli, pozorování západu slunce a noční oblohy? To všechno můžete zažívat i vy, a to přímo z pohodlí vaší zahrady, pokud se rozhodnete pro volbu dřevěného zahradního nábytku. Tyto kvalitní kousky si vás během chvíle získají natolik, že se vám už nikam nebude chtít odcházet. Zlákají vás k odpočinku, posezení nebo lenošení a relaxaci pod širým nebem. Pro zpříjemnění a větší pohodlí si můžete váš nábytek obohatit polstrovanými podsedáky, polštáři nebo dekami.

zahradní nábytek-3

Zahradní nábytek si můžete nakombinovat, jak jen budete chtít. Můžete zvolit sety, které se skládají z masivního stolu a lavic, možná se přikloníte pouze k lehátkům anebo šáhnete po houpací síti nebo křesle.

Kvalitní dřevěný nábytek, který se nezalekne dešťových kapek či povětrnostních podmínek, vám vydrží opravdu dlouho, budete-li se o něj dobře starat. Masivní zahradní nábytek Vám určitě skvěle poslouží a zpříjemní Vám chvíle strávené s rodinou či kamarády.

Houpací síť

Dalším oblíbeným produktem do zahrady může být houpací síť, která Vám poslouží jako výborné odpočívadlo, postel, ve které si můžete dát odpolední siestu, můžete v ní trávit čas s vaši oblíbenou knihou, s osvěžujícím drinkem nebo jen tak ležet, relaxovat, užívat si slunce a nechat všechno kolem Vás plynout a na chvíli se zastavit a odpočinout si. Nejen děti, ale i dospělí si tuto síť doslova zamilují a budou si připadat jako v ráji na dovolené.

houpací sit

 

 

Mohlo Vás ještě zajímat:

Police ve tvaru stromu.

Rustikální styl bydlení, aneb kouzlo venkova v našich interiérech.

Jak vybrat vhodný zahradní nábytek?

Zahradní nábytek z masívu pro příjemně strávené chvíle.

Jak správně pečovat o nábytek ze smrkového a borovicového masivu.