Zahradní nábytek z masívu pro příjemně strávené chvíle.

Těšíte se na první políbení slunečních paprsků? Nemůžete se dočkat na příjemně teplé večery strávené v nádherném prostředí Vaši zahrady, pergoly či terasy? A není zrovna právě teď ten pravý čas pokukovat po zahradním nábytku? Že ano? Pojďme se tedy spolu zatoulat do sekce určené pouze a jen pro zahradní nábytek.

Už dávno nejsou zahradní prostory hromadně spásány hospodářskými zvířaty a určeny pouze k zasetí nekonečných lánů bramborové natě tak, jak to bylo za dob našich dědů a babiček. Zahradní prostory jsou stále více využívávány jako útulné zákoutí, které s chutí využíváme k lenošení, k odpočinku či k posezení s přáteli nad grilovaným masem, grilovanou zeleninou a sklenici kvalitního vinného moku. Takovéto chvíle nám určitě dokáže zpříjemnit i kvalitní dřevěný nábytek na zahradu, bez kterého by tyto zmiňované aktivity nebylo možné uskutečnit.

 

Vždyť si to zkuste představit. Krásný slunný den a vy lenošíte s knihou v ruce na zahradním lehátku. Cítíte vůni dřeva, kterou Vám skýtá Vaše nové zahradní lehátko, nový zahradní stůl a nová zahradní lavice. Lehký vánek Vám cuchá vlasy a vy čerpáte energii z teplého pohlazení slunečních paprsků. Zahradní křeslo stojící vedle skýtá komfort vašemu Azorovi. Váš manžel vedle griluje maso, které si včera naložil do speciální marinády od Pohlreicha,a tchyně okopává svoje milované kytky. Opodál si hrají děti a společnost jim dělá závěsné houpací křeslo a pestrobarevná houpací síť. Prostě pohoda. Teda, až na tu tchýni :-).

Zahradní nábytek z masivního dřeva působí velmi stylově a dokáže dokonale zútulnit každé zahradní prostory. Má tendenci přirozeně splývat s okolním prostředím, takže je určitě pří výběru nábytku do prostor zahrady či pergoly na prvním místě. Takový to nábytek je velmi odolný povětrnostním vlivům a ani dešťové kapky mu nikterak nedokáží ublížit. Navíc se dá v případě opotřebení snadno přelakovat či přebarvit a může sloužit ještě poměrně dlouhou řadu let, ve kterých budete moci čerpat z jeho kvalit.

 

Zmiňovaná kritéria do puntíku splňuje i zahradní nábytek THERMOWOOD, který je vyroben z masivní finské borovice, unikátní teplenou technologii, která garantuje dokonalou ochranu proti povětrnostním podmínkám i vlhkosti, i bez konečné úpravy nátěrem. Tajemství technologie tkví v tepelné úpravě tvrdé finské borovice a to pouze teplem a párou. Zahradní nábytek ošetřený touto technologii, získá vyšší trvanlivost (a to až 30 let),větší odolnost proti hnilobě, větší tvrdost, rozměrovou stálost a dochází u něj ke snížení absorpce vlhkosti, a to až o 50 % oproti tepelně neupraveným dřevinám. Takže se můžeme těšit z jeho přízně až po dobu třiceti let. Tento nábytek se dokonce nezalekne ani vlhkých prostor bazénu, sauny či vířivky.

 

K dokonalému venkovnímu posezení dokáží přispět i závěsné houpací sítě či závěsná houpací křesla, která mohou být ukotvená na nosných stěnách či trámech pomocí upevňovacích prvků, anebo jim oporu může poskytnout stojany na houpací sítě či stojany na závěsná křesla, které mohou být vyrobeny z masivního dřeva či z kvalitní oceli. I takový to způsob relaxace jistě poskytne uspokojení nejenom Vám, ale i Vašim dětem.

Tak nemějte výčitky a relaxujte. Vězte, že si to určitě zasloužíte.

Mějte krásný den.

Váš Nábytek v kostce.