Jarní makeover pro váš venkovní prostor: Tipy pro vytvoření útulné zahrady

Jaro je v plném proudu a s ním přichází touha po venkovním prostoru, kde můžeme relaxovat, trávit čas s rodinou a přáteli a vychutnávat si sluneční paprsky. Bez ohledu na to, zda máte prostornou zahradu nebo malý balkon, existuje spousta způsobů, jak vytvořit útulnou a pohodlnou oázu, která bude připravena na jarní sluníčko. Přečtěte si následující tipy a dejte svému venkovnímu prostoru jarní makeover!

 

zahradni kreslo louis-3 

  

Vybavte se pohodlným zahradním nábytkem

 

Základem každého venkovního prostoru je samozřejmě pohodlný zahradní nábytek. Vyberte si kvalitní zahradní lavice, zahradní židle nebo dokonce závěsná houpací křesla, která budou nejen stylová, ale také pohodlná a odolná vůči povětrnostním podmínkám. Doporučujeme investovat do nábytku z odolných materiálů, jako je ratan, hliník nebo dřevo, které vydrží jakékoli počasí a budou vypadat skvěle i po mnoho sezón.

 

Přidejte dotek luxusu s houpacími sítěmi 

Nic nepřidá do vašeho venkovního prostoru atmosféru relaxace a pohody jako houpací síť. Buďte moderní a vybavte svůj balkon nebo zahradu elegantními závěsnými houpacími křesly nebo sítěmi, které vám umožní uvolnit se a vychutnat si jarní pohodu. Stačí zavěsit houpací síť mezi stromy, sloupky nebo speciálně navrženými stojany a nechat se unášet ve větru s písní ptáků v pozadí.

 

houpaci sit-2

 

Oživte prostor rostlinami a květinami

Jaro je časem probuzení přírody, tak proč neudělat totéž i s vaším venkovním prostředím? Přidejte do svého venkovního prostoru několik květináčů s pestrou zelení a kvetoucími rostlinami, které dodají živou atmosféru a barevné akcenty. Zvažte také vytvoření vertikální zahrady nebo závěsných květinových truhlíků, abyste využili i omezený prostor.

 

zahradní kreslo-2

 

Vytvořte si relaxační zónu s venkovním osvětlením

 

I když je večer chladněji, to neznamená, že musíte opustit svůj venkovní prostor. Investujte do venkovního osvětlení, jako jsou světelné řetězy, svíčky nebo LED lampy, které vytvoří intimní atmosféru a umožní vám relaxovat venku i po setmění. Romantické světlo může proměnit vaši terasu nebo balkon ve skutečnou oázu klidu a relaxace.

 

Přidejte pohodlí s dekorativními polštáři a přehozy

 

Aby byl váš venkovní prostor opravdu pohodlný a útulný, nezapomeňte přidat několik měkkých polštářů a přehozů na židle a lavice. Vyberte si barevné a vzorované textilie, které budou ladit s vaší celkovou estetikou a přidají do prostoru jarní svěžest a radostné vibrace.

S těmito tipy na vylepšení venkovního prostoru jste připraveni přivítat jaro s otevřenou náručí. Vytvořte si svou vlastní oázu klidu a relaxace, kde budete moci užívat každý slunečný den a provázet ho pohodovou atmosférou a radostnými okamžiky.

 

zahradní lavice sebastian-3

 

Vytvořte si jarní zahradní zeleninový ráj

Pokud máte k dispozici dostatek prostoru, můžete si vytvořit vlastní zahradní zeleninový ráj. Jaro je ideálním obdobím pro začátek pěstování vašich vlastních čerstvých bylinek, zeleniny a ovoce. Buďte kreativní a vytvořte zahradní záhonky nebo květinové truhlíky, do kterých můžete zasadit rajčata, papriky, cukety, saláty a další oblíbené plodiny. Nic není lepšího než čerstvé a bio produkty přímo z vaší vlastní zahrady, které můžete používat nejen k vaření, ale také k vytváření osvěžujících letních salátů a nápojů.S těmito tipy na vylepšení venkovního prostoru jste připraveni přivítat jaro s otevřenou náručí. Vytvořte si svou vlastní oázu klidu a relaxace, kde budete moci užívat každý slunečný den a provázet ho pohodovou atmosférou a radostnými okamžiky.

 

 

 
Mohlo by Vás ještě zajímat: