Chalupářský nábytek pro chalupu nejen na samotě u lesa

Také se každý týden už nemůžete dočkat pátečního dne a netrpělivě očekáváte konec směny v práci? Krásný slunný den a člověk má tak nějak chuť sbalit si pár potřebných…… no, možná někdy i nepotřebných věcí, a strávit svůj volný víkend na chatě či chalupě, kde na nás čeká pouze pohoda a klid, který sem tam přeruší zpěv ptáků či občané šplouchnutí kaprů v nedalekém rybníku. Máte také takové místečko, které byste nevyměnili ani za tu nejluxusnější dovolenou na světě? Místo, které Vás po náročném týdnu v práci načerpá svojí energií a dopřeje Vašemu tělu i mysli dokonalou relaxaci? Pokud ano, vězte, že patříte k těm šťastnějším :-).

Starobylé a nové prostě patří k sobě!

Popularita rekreačních chat a chalup rok od roku roste. Než se však z chalupy stala Vaše milovaná prázdninová chata, musela určitě projít mnohaletým vývojem. V dávných dobách totiž patřily prostory prastarých chalup lidem, kteří zde žili společně se svou hospodářskou zvěří. Později se tato zvířata přestěhovala do prostor sousedních, aby se tak přenechalo více místa pro člověčí smečku. Rekreační úlohu začaly tyto chalupy plnit až v nedávných dobách. V dobách kdy se člověk žijící ve městě stále více uchyluje na venkov. Protože jen na vesnici si může odpočinout od moderního městského světa, a světa zaplněného moderními stroji a moderními technickými vymoženostmi. A snad i proto má i většina majitelů chat a chalup tendenci zakonzervovat si interiéry své chalupy v určitém období jejího historického vývoje, nejčastěji však na přelom 19. a 20. století. Ale nemusíme se však nutně uchylovat jen k restaurování starého nábytku, abychom kýženého výsledku v podobě stylově vypadajícího interiéru dosáhli. Neboť i dnešní dřevodělní mistři umějí vdechnout novému nábytku kouzlo let už dávno minulých.

Nábytek na chalupu.

Pod pojmem chalupářský nábytek si můžeme představit prakticky jakýkoliv nábytek, který nějakým způsobem připomíná doby našich milovaných babiček. Rustikální nábytek, nábytek v Provence stylu, vesnický nábytek, ale i klasický nábytek z borovice dokáže v interiérech chalupy vykouzlit stylové prostory. Takovýto nábytek musí mít však jedno společné – musí prostě vonět dřevem, neboť jen dřevěný nábytek dá každé chatě či chalupě ten pravý vesnický ráz.

Nezapomínejte ani na rustikální komody, stylové kredenceúložné truhly či rustikální skříňky či vitríny, ve kterých dokonale vynikne Váš krásný porcelán po babičce. Jedinečný a neopakovatelný design, který přispěje ke zvýraznění interiérů každé chaty i chalupy přispěje i voskovaný nábytek, který dává interiérům jedinečnou a teplou atmosféru. Použitý vosk umožňuje zachovat přirozenou strukturu dřeva. Díky tomu lze vidět a cítit jeho přirozenou dřevitou strukturu.

Ať už se rozhodnete zařídit si interiéry své prázdninové chaty jakýmkoliv nábytkem, vězte, že každá chalupa má svoje kouzlo a dřevěným nábytkem ho jen umocníte.

Mějte krásné dny.

Váš Nábytek v kostce

 

Mohlo by Vás ještě zajímat.

Židle a historie sedacího nábytku.

Dřevěná úložná truhla – ukryjte si i vy své poklady!

Rustikální styl bydlení, aneb kouzlo venkova v našich interiérech.

Jídelna á la Provence.

Dřevěná kredenc - voňavý nábytek s nádechem let nedávno minulých.

Jak vybrat vhodný zahradní nábytek?

Jak správně pečovat o dřevěný nábytek.

Nábytek Provence a bydlení ve stylu francouzský venkov.

Nábytek s vůní Anglického venkova.

Vesnický nebo-li venkovský nábytek

Vesnický nebo-li venkovský nábytek 2 část