Dětské postele z masivu.

Pokud hledáte dětskou postel, která bude sloužit i příštím generacím, je postel z masivního dřeva určitě nejlepší volbou. Dětské postele z masivního dřeva totiž vynikají svou dlouhou životnosti, stabilitou a vynikající kvalitou. Za zmínku určitě stojí fakt, že dřevěné postele jsou vyrobeny z materiálů, který je pro děti i alergiky naprosto zdravotně nezávadný. Dřevo je materiál, který tady byl od nepaměti. Je součásti okolní přírody, stejně jako voda, slunce či vzduch. Dřevěný nábytek navíc prošel zátěžovými testy našich předků. Dokázal projít stoletími a znova stanout před Vámi v plné kráse, aby mohl posloužit svému účelu.

Masivní dětské postele jsou známkou odolnosti, kvality, pevnosti, stability a zdraví. Ošetřeny jsou pouze zdravotně nezávadnými laky či barvami, které jsou v souladu s přísnými podmínkami EU. Voskované postele jsou ošetřeny jen čistě přírodními vosky s barevnými pigmenty, které nepřekrývají přirozenou strukturu dřeva. Mezi přednosti masivních postelí patří i fakt, že je lze v případě opotřebení snadno přelakovat, anebo nabarvit barvami podle dětské fantazie.

 

Patrová či vyvýšená postel.

V případě že hledáte postel, která by splňovala veškeré nároky na komfort a jste limitování nevelkým prostorem, je pro Vaše dítě jako stvořená postel vyvýšená či v případě většího počtu dětí postel patrová. Dřevěná konstrukce takovéto postele zajistí Vašim dětem ideální pevnost a perfektní stabilitu. Vyvýšené postele mohou zároveň sloužit i jako hrací plocha, kterou lze v případě potřeby skrýt za barevné závěsy. Mohou však také ukrývat psací stůl se židli, komodu či truhlu, která poskytne úschovu všem hračkám či knihám. Patrové či poschoďové postele jsou multifunkčně řešeny pro dvě i tři děti, aniž by bylo sleveno z nároků na komfort. Třetí spací plochy lze dosáhnout vysouvací zásuvkou, ve které je umístěná matrace. Výsuvná zásuvka pod postel se však skvěle hodí i na uložení hraček či lůžkovin. Záleží na konkrétní potřebě daného pokoje.

 

Borovice, smrk anebo buk?

K výrobě dětské dřevěné postele se nejčastěji používá borovicový, smrkový anebo bukový masiv.

Borovice je nejčastěji používané dřevo a je ze zmiňovaných dřevin asi nejměkčí, co se tvrdosti dřeva týče. Je však také velmi pružné a obsahuje vyšší podíl pryskyřice. U borovicového dřeva dochází působením světla ke změně barevnosti, která se většinou projevuje ztmavnutím. Pověstné je však svou nádhernou strukturou s letokruhy a vůní, která ještě dlouho dokáže přetrvávat v interiérech. A v neposlední řadě může postel z borovice překvapit určitě i příznivou pořizovací cenou.

 

Smrkové dřevo na rozdíl od borovicového dřeva však tolik pryskyřice neobsahuje a ani jeho vzhled nepodléhá ztmavnutí. Smrk má poměrně lehké a světlé dřevo, které je však přes svou měkkost velmi pevné, odolné a navíc hedvábně lesklé. Takže pokud jste zastánci světlých poteli je smrková postel to pravé ořechové.

Bukové dřevo je oproti borovici či smrku nejvíce pevná a tvrdá dřevina. Bukové dřevo má typickou jemnou texturu a ušlechtilou kresbu, díky které má nábytek z bukového masivu jedinečný design. Buková postel zvládne i větší zátěž a také lépe odolává opotřebení.

V neposlední řadě by se však nemělo zapomínat i na koupi kvalitní matrace, která Vašim dětem zajistí kvalitní a zdravý spánek. Děti potřebují pro svůj zdravý růst a vývoj kvalitní matraci ideálně ve střední tvrdosti.

Pojďte a objevte pro Vaše děti kvalitní dřevěnou dětskou postel z masivu, která jim dopřeje pohodlný prostor ke spánku, lenošení i odpočinku. A společně s dalším nábytkem pro dokonale vymazlený dětský pokoj, pomozte Vašemu dětěti vytvořit jedinečný svět plný fantazie, ve kterém bude rádo trávit svůj čas.