Postele z masivu pro děti.

Jestliže pátráte po kvalitní dětské posteli, která bude bezpečným útočištěm Vašich dětí a zároveň bude sloužit i příštím pokolením, jsou postele z masivního dřeva určitě nejvhodnějším výběrem. Dřevěné dětské postele totiž dominují svou dlouhou životnosti, vynikající stabilitou a nesrovnatelnou kvalitou. Za připomenutí určitě stojí i skutečnost, že masivní postele jsou vyrobeny z kvalitního masivního dřeva, jež je pro děti i alergiky, co se zdravotní nezávadnosti týče, naprosto košer. Dřevo je totiž surovinou, která tady byla od nepaměti. Je součástí okolní přírody, stejně jako voda, slunce či vzduch. Dřevěný nábytek navíc prošel staletími a získal jedničku ze zátěžových testů prováděnými našimi předky. Znova tedy může před námi stanout v plné kráse, aby mohl posloužit svému záměru.

Postele z masivu jsou znamením odolnosti, jakosti, stálosti, stabilnosti i zdraví. K ošetření dětských postelí jsou použity pouze zdravotně nezávadné laky či barvy, které jsou v souladu s přísnými normami EU. Voskované postele jsou ošetřeny jen čistě přírodními vosky s barevnými pigmenty, které nepřekrývají přirozenou strukturu dřeva. Mezi klady masivních postelí patří i skutečnost, že je lze v případě opotřebení snadno přelakovat, anebo jim dát, díky barvám, tvář podle fantazie každého jednotlivého dítěte.

Vyvýšená postel či patrová postel?

Pokud hledáte postel, která by vyplňovala všechny požadavky na pohodlí a jste omezování nevelkým prostorem, je pro Vaše dítě nejlepší volbou postel vyvýšená či v případě většího počtu dětí, postel patrová. Dřevěné konstrukce takových to postelí zajistí Vašim dětem dostatečnou pevnost a vynikající stabilnost. Vyvýšené postele mohou současně plnit funkci hrací plochy, kterou lze v případě nutnosti skrýt za barevné závěsy, anebo mohou ukrývat psací stůl se židlí anebo komodu či truhlu, jenž poskytne úschovu dětským hračkám, knihám či učebnicím.

  

Patrové či poschoďové postele jsou dokonalým řešením pro dvě i tři děti, aniž by bylo ustoupeno z nároků na pohodlí. Třetí spací plochy lze dosáhnout výsuvnou zásuvkou, ve které je vložena kvalitní matrace. Výsuvná zásuvka pod postel se však skvěle dají využíti k úschově hraček či lůžkovin. Závisí na konkrétní potřebě každého dětského pokoje.

Pokud máte menší děti, je skvělou volbou postel s bezpečnostními bariérami, které zabrání případnému pádu z postele.

   

Borovice, smrk anebo buk?

Pří výrobě dětských dřevěných postelí se nejčastěji používá borovicové, smrkové anebo bukové masivní dřevo.

Borovicové dřevo je asi nejčastěji používaným dřevem, při výrobě dětských postelí. Je však, co se tvrdosti dřeva týče, ze zmiňovaných dřevin asi nejměkčí. Borovice má však velmi pružné dřevo s obsahem vyššího podílu pryskyřice. U borovicového dřeva dochází působením světla ke změně barevnosti, která se projevuje mírným ztmavnutím nábytku. Známé je však svou neobyčejnou strukturou s osobitými letokruhy, vůní, která se dokáže rozvonět ještě dlouhou dobu po té, co jsme si nábytek z borovice či postel z borovice pořídili, a určitě i výhodnou pořizovací cenou.

Smrkové dřevo neobsahuje tolik pryskyřice jako dřevo z borovice, a ani smrkový nábytek nepodléhá ztmavnutí. Smrk má poměrně lehké a světlé dřevo, které je však přes svou měkkost velmi trvanlivé, odolné a navíc je nábytek ze smrku i hedvábně lesklý.

Bukové dřevo je oproti již zmiňovaným dřevům, dřevo větší tvrdosti. Charakterizuje se svou typicky jemnou texturou a ušlechtilou kresbou, díky které má nábytek z bukového masivu jedinečný a nenapodobitelný design. Buková postel zvládne i vyšší zatížení a také je schopná lépe odolávat opotřebení.

 

Pokud jste si už vybrali kvalitní dětskou postel, nezapomínejte také na koupi kvalitní matrace, která Vašim dětem zabezpečí kvalitní a zdravý spánek. Děti potřebují pro svůj zdravý růst a vývoj kvalitní matraci ideálně ve střední tvrdosti.

S výběrem dětské postele, která dopřeje Vašemu dítěti pohodlný prostor ke spánku, lenošení i odpočinku, Vám velmi rádi pomůžeme. Budeme nesmírně rádi, když náš nábytek bude součástí světa plného fantazie, ve kterém bude každé dítě rádo trávit čas.

Mějte krásný den :-).

Váš Nábytek v kostce