Ložnice pro krásné sny.

Ložnice je místo, kde jsme sami sebou. Je to útulné místečko, kde máme své soukromí, kde se cítíme v bezpečí, a kde trávíme intimní chvíle s našim partnerem/kou. V ložnici bychom se měli cítit v pohodě, měla by upevnit naše zdraví, a hlavně by se nám tam mělo krásně usínat a spát. Z tohoto důvodu bychom neměli zařizování ložnice a výběr správné a kvalitní postele podceňovat. Není snad touhou každého z nás, vyspat se do růžova a vstávat s chutí do nového dne? Vždyť klidný a ničím nerušený spánek je pro naše zdraví velmi důležitý.

 

cordoba-2-tmavy vosk

 

Výběr správné postele

Určitě mi dáte za pravdu, že jedním z nejvíce používaných kusů nábytku je bezesporu postel. Protože v  posteli strávíme až 1/3 života je výběr správné a kvalitní postele a matrace určitě na prvním místě. Postel by měla být dostatečně pevná, odolná a vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů. Takovéto kvality dosahují jen postele z masivního dřeva. Masivní dřevo je bezpečný materiál, co se zdravotní nezávadnosti týče. Je určitě vhodný pro alergiky, pro malé děti i studenty. Je zkrátka vhodný pro každého z nás. Kdo si jednou pořídí opravdu kvalitní postel z masivu, získá opravdovou přítelkyni na celý život.

I výběru kvalitní matrace věnujte značnou pozornost. Při výběru nové matrace je nejdůležitější vybrat správnou tuhost. Správou volbou tvrdosti ovlivňuje v nejvyšší míře váha člověka, takže lidé s větší váhou by si měli pořizovat matrace o vyšší tuhosti a naopak lidé s nižší váhou matrace měkčí.

Výběr tvrdosti matrace dále ovlivňuje způsob spánku. Lidé, kteří spí spíše na boku, by si měli pořizovat matraci měkčí a lidé, kteří raději spí na zádech či na břiše, by měli volit matraci tvrdší.

ložnice atlanta

 

Správně situovaná ložnice.

Při volbě, ve které místnosti bude ve Vašem novém domečku či bytě vévodit ložnice, dbejte také na objekty kolem sebe. Nedoporučuje se mít ložnici vedle koupelny nebo místností s větším množstvím elektrických zařízení, které vyzařují elektromagnetické záření a můžou tak narušovat kvalitu Vašeho spánku. Taktéž své ložnice neplánujte nad místem jako je garáž nebo dílna, a nemějte světlo přímo nad Vaší posteli, neboť i takhle banální věc, může mít vliv na Váš jakostní spánek.

Ložnice v barvách.

Dopřejte své ložnici také barvy, které vdechnou Vaši místnosti pro spánek a relaxaci to pravé ořechové. Je jen na Vás jaké barvičce či barevné kombinaci dáte přednost.

Ložnice v teplých barevných tónech jako je červená, oranžová, žlutá a jejích celá škála barevných odstínů, působí na naši psychiku velmi pozitivně.Barvy, které nám alespoň částečně připomínají sluneční světlo, nám navodí příjemně hřejivé pocity, naplní nás optimismem, štěstím, ale také vzrušením, neboť jsou to barvy plné energie.

Naopak studené barvy jako je zelená, modrá, či fialová dokáží naši fyzickou a psychickou aktivitu uklidnit a ztlumit. Tyto barvy člověka uzavírají, navozují pocity klidu a podporují duševní činnost. Studené odstíny jsou výborné pro zvětšení prostoru a dodání dramatičnosti.

Ať už bude Vaše ložnice v jakýchkoliv barvách, měla by být právě taková, jakou chcete. Zařiďte si ji podle Vašeho vkusu a představ, jen tak se v ní budete cítit v bezpečí a sami sebou. Byli bychom rádi, kdyby náš nábytek byl Vaši ložnice součástí.

Přejeme krásný den :-).