Nábytek s vůní Anglického venkova.

Anglický venkov, je bezesporu místo s nenapodobitelně romantickou atmosférou. Vesničky, v kterých se jakoby zastavil čas, jsou protkány úzkými uličkami žijící si svým vlastním nostalgickým životem. Snová výprava těmito uličkami, Vám vnukne iluzi, že zde snad potkáte Charlese Dickense píšícího jednu z jeho nezapomenutelných knih.

Anglický venkovský styl v nábytku.

Anglický venkovský styl se prolíná také do venkovského nábytku. Jedná se především o venkovský styl bydlení, jenž nasává z bohatých tradic a hledá inspiraci v přírodě a osobité krajině. Kvalitní masivní nábytek, který dokáže čelit každodenním nárokům v domácnosti, určitě do anglického domova neodmyslitelně patří. Takový, který dokáže z jakéhokoliv interiéru vykouzlit pravý SWEET HOME.

Design interiéru typický pro tento venkovský či vesnický styl, je velmi úzce spjat s přírodou a okolním prostředím. Na interiéru zařízeném v tomto velmi oblíbeném stylu, je cítit vlastenectví a láska ke svému domovu. Angličané do designu svého domova často zakomponují i obrazy a doplňky s motivy zvířat, květin či krajinek. Přírodní motivy se také hojně vyskytují na tapetách, na potahu sedaček, křesel či židlí a také na různých doplňcích. Důležitou roli zde hrají také záclony a výzdoba oken.

Anglický venkovský nábytek je ležérní a nenuceny, na nic si nehraje a dokáže přirozeně splývat s interiérem domova. Je vyroben z masivního dřeva tak, aby dokázal čelit všedním požadavkům, které jsou na nábytek kladeny. Dvířka skříněk mohou mít ozdobné frézování anebo mohou být částečně prosklená. Skvělým nábytkem do těchto interiéru je dozajista vitrína, sekretář, kredenc či pracovní stůl anebo komoda či truhla. Venkovský nábytek je laděn do přírodních tónů a do v poslední době velmi oblíbené bílé či smetanové barvy, které dokáží vnést do místnosti světlo a čistotu. Velice vkusně a originálně působí kombinace dřeva a bílé či jiné barvy v zemitých tónech.

Interiér Anglického venkova je velice dekorativní. Angličané chtějí využít jakýkoliv prostor, který se jim v interiéru svého milovaného domova nabízí, proto nenechávají bez dekorace ani stěny a zdobí je textilními tapetami květinových, či jiných s přírodou spjatých vzorů. Stejnými či podobnými dekoracemi pak zařizují i celý interiér.

Je libo čaj o páté?

Tradice s názvem čaj o páté má původ také v Anglii. Jako první přišla s touto myšlenkou vévodkyně Anna z Bedfordu roku 1840. Protože v domě vévodkyně byl z pravidla podáván jen lehký oběd, a večeře byla servírována až kolem 8. hodiny, měla vévodkyně kolem čtvrté hodiny odpolední obvykle hlad. Aby zaplnila mezery mezi hlavními jídly a pomohla tak svému hladu, dopřávala si odpolední čaj spolu se sendviči. Odpolední pauza na čaj se velmi rychle stala módní ikonou, při které se obvykle scházely dámy z vyšší společnosti, a mohly se předvést se svou garderobou a módními doplňkami.

Pokud chcete zažit pravou atmosféru Anglického venkova, doporučujeme shlédnout námi velmi oblíbený film Pýcha a předsudek.

A Pokud jste ho ještě neměli možnost shlédnout, nechte se zlákat. Usaďte se pohodlně do masivního křesla a třeba s dobrým čajem anebo kávičkou, a nohami na masivním štokrleti si ho dopřejte. A vůbec nebude vadit, že nebudete mít po boku svého pana Darcyho :-).

Přejeme krásný den.

Váš Nábytek v kostce.