Komoda, nábytek prověřený časem

Snad každý z nás zná tento kus nábytku, který plnil své poslání již za dob našich babiček. Komoda sloužila zejména jako prádelník, tedy nižší skříňka, která sloužila zejména k uložení drobného prádla, oblečení, ložního prádla i ubrusů.

Významnost slova „komoda“ pochází zřejmě z francouzštiny, kde slovo „commode“ můžeme přeložit jako pohodlný, vhodný, jednoduchý či snadný. Takže i samotný název slova dokazuje, že je předurčená k tomu, aby hospodyňkám usnadnila život a dělala ho mnohem komfortnějším.

Historie komody sahá až do pozdního středověku, kde se komody používali především v domech šlechty. Tehdy byly komody jen jednoduché dřevěné krabice s dvířky na pantech, uvnitř kterých byl schovaný šuplík. Začátkem 18. století komoda dostávala podobu širokého kusu nábytku, který býval většinou bohatě zdobený či pozlacený. Dnes komody plní spíše užitkový charakter, přece se do nich dá uložit prakticky vše co je libo! Můžeme ocenit také její všestrannost, neboť lze použít a umístit prakticky kdekoliv v bytě, domě či na chatě. Díky široké škále rozměrů, v kterých se komody vyrábějí, je komoda originálním kusem nábytku do každé ložnice, dětského pokoje, jídelnypředsíně či do obývacího pokoje.

Geniální kus nábytku!

Vhodnou komodu volte obzvláště podle toho, aby uspokojovala Vás, Vaše oblečení a nabízený prostor. Design komody z masivu by měl co nejvíce ladit k ostatnímu nábytku a nejlépe i k doplňkům, které v daném pokoji již máte. Typ komody volte podle toho, do které místnosti ji pořizujete a jakou funkci bude ve Vašem domově zastávat. Vybrat si můžete komodu šuplíkovou anebo kombinovanou, která v různých poměrech kombinuje jak šuplíky, tak i skříňky. Komody najdou své využití rovněž v pracovně na různé spisy anebo maličkosti, ve kterých chcete mít řád. Dále pak v koupelně na ručníky či jiné hygienické či kosmetické potřeby anebo v jídelně poslouží jako praktický příborník, či odkládací skříňka v předsíni či v chodbě. Na rozdíl od jiného nábytku můžete využít i horní desku komody, a to k odkládání upomínkových předmětů či dekorací.

 

Jako komoda do ložnice se skvěle nabízí komoda šuplíková. Znamenitě poslouží k uložení dámského či panského drobného prádla, ponožek či jiných nezbytností, na které již nezbylo místo ve skříni. Pokud však potřebujete komodu k uložení ložního prádla je skvělou volbou komoda kombinovaná s dostatečnou hloubkou šuplíků i skříněk.

Jako komoda do dětského pokoje se nejlépe hodí komoda vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů, které splňující veškeré nároky na bezpečnost našich nejmenších. Doporučujeme nejlépe komody z masivu, které jsou opatřené ekologickým bezbarvým lakem či barvami, které ji zároveň ochrání proti drobnému mechanickému poškození. Děti si ji určitě zamilují, neboť díky jejím rozměrům budou mít snadnější přístup ke svým hračkám či jiným pokladům. Horní deska komody nabízí také prostor na umístění přebalovacího pultu či hraček anebo knih. Do dětského pokoje je z bezpečnostních důvodů dobré komodu vhodně ukotvit ke stěně, aby nedošlo k jejímu převržení a následnému pádu na dítě.

Komody do obývacího pokoje se nejlépe hodí dominantní komody, které plní především estetickou stránku a spolu s ostatním nábytkem působí jako celek. I v těchto místnostech komody plní svoji praktickou funkci. Pomohou udržet nezbytný pořádek a zároveň skvěle doplní vkusný interiér Vaší reprezentační místnosti. Komody z masivu navíc příjemně provoní Váš interiér na dlouhou dobu.

V naši nabídce naleznete komody z borovice, dubové komody, bukové komody a břízové komody, které Vám potvrdí, že komody jsou opravdu inteligentními kusy nábytku, který vnáší do Vaších domovů pevný řád a jakékoliv místnosti nabídne chytrý úložný prostor, osobitý nezaměnitelný charakter a stane se tím, čím si sami budete přát.