Koloniální styl

Koloniální styl je velmi specifický, ale v našich domácnostech nachází stále větší popularitu. Jeho oblíbenost se zvyšuje s návratem lidí k historii, přírodě a bezprostřednímu životnímu stylu. Tento nábytek je navíc vyhotoven z přírodních materiálů, což přidává na jedinečnosti a umocňuje prvotní vzhled.

Je nezpochybnitelní, že éra kolonizace má své zastánce, odpůrce i obdivovatele. Všichni se ale s největší pravděpodobností shodneme, že kolonizace sebou přinesla opravdu těžké období. Nejvíce postiženými byli ale obyvatele kolonizovaných území. Obyvatelé, kteří žili určitým způsobem života se najednou museli podřídit úplně odlišným okolnostem a převaze příchozích lidí, kteří z jejich dřívějšími návyky, životním prostředím a kulturou neměli absolutně nic společného. V období kolonialismu se bohužel častokrát setkáváme i s nemilosrdným zacházením, hrabivostí a chamtivostí lidí. Ale naštěstí zde najdeme i statečnost, sebeobětování a určitou část romantiky. Vždyť přece prvotním přáním byla touha po vědění a poznání...

Koloniální styl bydlení je vlastně estetické spojení vkusu a útulnosti, u něhož je důležité poukázat na odkaz k někdejším zámořským objevům. To vše působí nezvykle přitažlivým dojmem. Je to vlastně starožitný sloh, který poukazuje na etapu prvních kolonistů. Ale nemusíme se bát zachytit i pozdější kultivovanost měšťanských domů. Střídmost, skromnost a přesto dokonalost, to vše najdete v koloniálním stylu.

I u nás v MASIVNÍCH POSTELÍCH si máte možnost vytvořit interiér v koloniálním stylu. Volit lze např. z luxusně zpracovaných kolekcí RodanOld StyleMexicana nebo zvolte řadu Sweet Home, které jsou zhotoveny z prvotřídního masivu. Aby bylo dosaženo absolutní dokonalosti, doporučujeme nábytek kombinovat i s doplňky v koloniálním stylu. Doplnit jej můžete kožešinami, proutěnými výrobky i kůží. Svůj význam zde mají i květiny. Především palmy budou vypadat velice věrohodně. V ložnicích si nad postel klidně pověste průsvitnou textilii, tzv. moskytiéru, která ještě zdokonalí koloniální dojem. Ale ať už jste zastánci jakékoliv stylu bydlení, u nás v Nábytku v kostce si rozhodně vybere každý.