Dřevěné dekorace do interiéru

Svícen z kulatiny

Vyberte si kulatinu, která bude rovná. Z obou stran se snažte udělat co nejrovnější řez a obě strany přebruste pomocí smirkového papíru nebo vibrační brusky.

Kůru na dřevě schválně ponechte, abyste měli dřevěnou dekoraci opravdu stylovou. Vezměte si čajovou svíčku, kterou si obtáhnete pomocí tužky na místo, kde ji chcete ve svícnu umístit.

Jakmile budete mít svíčku obtaženou, musíte pro ni udělat dostatečně hlubokou díru. Pomocí vrtáku si navrtáte prostředek, a potom budete pomocí dláta díru vydlabávat až do požadovaného rozměru svíčky.

Podtácky

Tácky vyrobené ze dřeva jsou krásné a velmi dekorativní. Pro jejich výrobu si i v tomto případě vyberete kulatinu se zdravou kůrou, která se nebude drolit. Na dřevo si namalujete výšku budoucího podtácku a budete se snažit o co možná nejvíce rovný řez.

Obě strany tácku si vybrousíte pomocí smirkového papíru nebo vibrační brusky. Stejně tak vyrobíte i větší podnos.

Pokud chcete dřevo používat jako dřevěný podtácek nebo podnos, tak se vyplatí zvolit i vhodný lak, který dřevo ochrání před fleky.

Dřevěné koláče

Tzv. dřevěné koláče z kulatiny využijte k vytvoření zajímavé nástěnné dekorace. Podobně lze využít i staré parkety, které kdysi sloužily jako podlaha. Rozhodně je škoda nechat se na podpal v kamnech. Vyrobte z nich na zeď do obývacího pokoje zajímavou mozaiku nebo obraz s geometrickým tvarem a pěkně vše na závěr zarámujte.

Dřevěné pláty z lesa

V lese, kde se teď kvůli kůrovcové kalamitě kácí jeden smrkový porost za druhým, snadno najdete zajímavý plát dřeva, který můžete proměnit doma v miniaturní konferenční stolek, v pojízdný stoleček na květiny nebo v mini stoličku. Stačí plát dřeva standardně ošetřit, přišroubovat mu tři nohy a dílo je na světě.

Hodiny

Vyrobit hodiny ze špalíku dřeva není nic složitého. Vyberte si kulatinu s kůrou a velikostí jakou si představujete, na kulatinu si namalujte výšku budoucích hodin a rovně seřízněte. Hodinový strojek zakoupíte ve výtvarných potřebách a pak už jen vyvrtáte dírku pro vsazení ručiček a nalepíte nebo napíšete čísla.