Břízový nábytek RODAN.

Znáte ji snad všichni. Je štíhlá, vysoká a díky svým bílo-černým flekům, které jsou jejím poznávacím znamením, ji snad rozpozná každý. Ano, mluvím o bříze. Stromu, který roste skoro všude, je nenáročný na prostředí a rychle se množí na místa, kam by se jiný strom určitě nikdy nedostal. I dřevo má stejně bílou barvu jako kůra břízy. Někdy může být i jemně narůžovělé či našedlé. Díky tomu, že je velmi pevné a dobře se ohýbá, nachází svoje uplatnění především v soustružení a také v nábytkářském průmyslu. A přesně v jedné takové nábytkářské dílně se každý den rodí nádherné kusy břízového či březového nábytku, pod krycím jménem RODAN

RODAN je nábytek, který si určitě na nedostatek pohlazení stěžovat nemůže. Každý kus nábytku totiž prošel rukama řemeslníků, kteří se s ním dokázali doslova pomazlit. A možná právě v tom tkví jeho jedinečné tajemství, i když na druhé straně se ruční zpracování může odrážet na menším počtu vyrobených kusu tohoto nábytku. Ale ruku na srdce dámy, která z Vás nechce vlastnit něco, co ta druhá nemá, anebo co není běžně k dostání? Majitelky či majitele nábytku RODAN však mají jistotu, že jsou vlastníky opravdu vzácného nábytku, který není k mání v žádném velkém obchodním řetězci. A navíc, díky různorodé struktuře a kresbě dřeva, je každý kus nábytku opravdovým originálem. Nepopiratelnou výhodou nábytku z březového dřeva je také jeho trvanlivost. Tento nábytek je stejně těžký jako třeba nábytek z bukového dřeva. Má však ještě další důležitou výhodu, a tou je velká odolnost vůči poškrábání a případnému nárazu.

Ruční výroba nábytku RODAN nespočívá jen ve zpracování březového dřeva rukama poctivých truhlářských mistrů. Ručně a s velkou láskou k tomuto nábytku se provádí i samotné nanášení přírodního vosku, na který je kladen velký důraz. Aplikované vosky jsou čistě na přírodní bázi, a jen díky nim si dřevo zachovává svoji pravou tvář po dlouhou dobu. Tyto vosky vyzdvihnou přirozenost břízového dřeva a zdůrazní jeho ojedinělou strukturu. Pokud však dáváte přednost jiné barevné variantě, než té přírodní, je možno nábytek RODAN ošetřit přírodním voskem s barevným pigmentem a převléknou ho do odstínu barvy dubu, ořechu, kaštanu, mahagonu anebo ebenu. RODAN je masivní nábytek s prostými a jednoduchými liniemi, který však působí nevšedně a jedinečně.

kolekce rodan - kopie

O tom, že je RODAN opravdu velmi kvalitní nábytek z břízového masivu, který zaručeně bude dominujícím prvkem každého interiéru, se můžete přesvědčit i Vy na vlastní oči a na vlastní dotek. KOLEKCE RODAN nabízí břízové skříně, břízové komody, břízové stoly, břízové psací stoly, břízové postelebřízové konferenční stolky či břízové vitríny, které dokáží Váš domov zútulnit a provonět přírodními tóny březového dřeva. V každé pracovně, jídelně, ložnici, v dětském anebo studentském pokoji vyniknou dokonalé rovné a jednoduché linie každého kusu nábytku, který ještě pořád dokáže uchvacovat svým masivním vzhledem a neotřelou podobou.

Takže s každým kusem nábytku RODAN si do svého domova pozvete opravdu do písmene vymazlený nábytek, který nemá hned tak někdo, a který bude Vašim věrným společníkem, dekorací a chloubou po dlouhá léta.

Ať se Vám krásně bydlí.

Váš Nábytek v kostce.