Znáte úklid podle KonMari? Ideální k úklidu šatníku.

Chcete mít doma taky uklizeno a mít věci, ke kterým máte citový vztah a které doopravdy potřebujete? Tak jste tady správně. Pojďme společně prozkoumat tuto metodu uklízení.

KonMari neboli Marie Kondo je japonská odbornice na uklízení, která uchvátila svou knihou celý svět. Již v dětství měla oblíbené časopisy pro hospodyňky a právě v nich objevila kouzlo skvěle uspořádaných místností. Od patnácti let se tímto oborem vážně zabývá.

Úklid podle KonMari je o vyhazování nepotřebného a rozhodování, kam věci uložíme. Než tak učiníme, je nejlepší shromáždit všechny věci na jedno místo a dále se postupně rozhodnout, zda nám tato věc „přináší radost“. Pokud ano, ponecháme si ji, pokud ne, vyhodíme ji. Pak budeme nosit věci, které máme skutečně rádi a budeme mít o nich přehled. Pokud již věc nevyužíváme, musíme ji poděkovat za službu, kterou nám prokázala a odložit ji do odpadkového koše. Právě bez nadbytečných věcí spočívá kouzlo spokojeného života.

Ideální je začít úklid oblečením. Prvně vše vyndáme ze skříně a dáme na postel. Když vidíme tu horu oděvu, řekneme si, kde jsme to všechno vzali? Musíme tedy všechno pečlivě projít, a oblečení, které nám stále dělá radost, poskládáme a založíme do šuplíku. Ale pozor, vše co je možné, ukládáme vertikálně a tím si vyřešíme problém s hromaděním věcí, neboť je velmi nepraktické tahat oblečení ze spodu hromady. Kabelky a boty vytřídíme a založíme stejným stylem.

O papírech a dokumentech toho KonMari píše hodně, obecně ale doporučuje vyhodit vše co je starší jak dva roky (pozor ale na zboží co je s delší záruční lhůtou). V dnešní moderní době internetu si najdeme všechny návody, studijní materiály, nebo bankovní výpisy na internetu, nemusíme proto střádat kupy papíru pod postelí nebo ve skříni, když můžeme prostor využít zcela jinak.

Po úklidu oblečení, papíru a dokumentů přicházejí na řadu knihy. Podle Marie jsou knihy právě ty věci, kterých se lidé zbavují nejobtížněji. Je těžké se se s nimi rozloučit, a proto je musíme vyndat z polic, dát všechny na podlahu a vybrat jen ty, o které stojíme. Takto docílíme toho, že každou knížku projdeme vlastníma rukama a zeptáme se sami sebe: „Přináší mi tahle kniha radost?“. Ideálním místem pro jejich uskladnění je knihovna, kde budou knihy stále na očích. Z naší nabídky si jistě vyberete tu pravou do vašeho interiéru. Například RUSTIKÁLNÍ KNIHOVNA MEXICANA N3 je z borovicového dřeva v rustikálním stylu, je ošetřena přírodním voskem, jehož barevnou variantu si můžete vybrat podle vzorníku.

A pokud máte problém kde uskladnit všechno oblečení, kabelky a boty, podívejte se na naše skříně z masívu, třeba najdete zrovna tu pravou pro Vás. Co takhle BŘÍZOVÁ ŠATNÍ SKŘÍŇ LEORA, která poskytne velké prostory na celou Vaši garderobu a navíc bude originálním exemplářem s vůni přírody?

Pak už Vás nepřekvapí žádná nečekaná návštěva. Z úklidem podle KonMari bude domov vždy čistý a nábytek z masivu skvělé poslouží k uskladnění Vašich oblíbených věci.

Krásný den :-)