Velká rodina, ano nebo ne?

Mateřství a rodičovství je něco zvláštního, cítí to každý, kdo má děti. Je to něco, co předáváme dál. Jak ale velkou mít rodinu? Před pár desítkami let byla velká rodina zcela obvyklá.  Dnes je tomu jinak, za ideální se považuje mít dvě děti. Pořídit si čtyři nebo pět dětí to už je skoro bláznovství. Proč je tomu tak?

Tuto změnu lze přisuzovat vyššímu věku matek při prvním porodu, když klademe nejdřív důraz na kariéru a finanční zabezpečení. Až potom přemýšlíme o založení rodiny. Většina z nás si přeje mít dvě děti a to kluka a holku. Na dvě děti jsou často i přizpůsobeny byty, výhodné pobyty a dovolené, rodinné vstupenky apod. Rozhodování ovlivňuje i situace, ve které člověk vyrůstal. Jedináčci chtějí mít početnou rodinu, aby předešli tomu, co jím samotným v dětství chybělo, nebo naopak chtějí v tomto duchu pokračovat. Lidé z početných rodin vědí, že to nebylo snadné, ale sourozenecká láska vše vynahradí.

Také jste už slyšeli, že jedináčci jsou rozmazlení?  Nemusí být nutně zhýčkaní a rozmazlení, ale jsou často přetěžování, když plní sny a ambice svých rodičů. S tím se možná pojí právě to, že blahobyt a péče, kterými jsou obklopeni, patří jenom jím. Jedináčci to často nemají lehké, vyrůstají mezi dospělými a můžou od nich předčasně pochytit i dospělácké návyky a tady je hlavně potřeba dopřát dítěti pobyt mezi vrstevníky. Výhodou je finanční stránka a čas, který můžeme jedináčkovi věnovat.

Velká rodina vyniká rozmanitostí na zážitky a vzpomínky. V takových rodinách se děti lépe orientují v mezilidských vztazích, řeší lépe konflikty a navzájem si pomáhají. Jedná se o tzv. sociální školu života. Všechny tyto klady často přebíjí finanční stránka rodiny. Dnešní doba je finančně velmi náročná, ceny se zvyšují rychleji než platy a uživit početnou rodinu není vůbec jednoduché.  Klesá životní úroveň celé rodiny, což má v širším časovém horizontu celospolečenský dopad a musí často slevit se svých nároků. Na druhou stranu se děti naučí skromnosti a poznají, že nemateriální hodnoty jsou právě ty nejdůležitější v životě.

Co ale všechny spojuje? At už máme jedináčka nebo početnou rodinu, všichni toužíme zajistit našim dětem krásný domov, plný lásky a pohodlí. Vytvořit dětský pokojíček dle jejich snů a přání. Inspirovat se můžete i tady u nás v NÁBYTKU V KOSTCE v sekci DĚTSKÉ POKOJE. V naší nabídce jsou dětské patrové postele, dětské postýlky z masivu, prostorné komody z masivu nebo skříně. Nedílnou součástí každého dětského pokoje je taktéž kvalitní psací stůl. Pro uložení hraček nabízíme truhly z masivu nebo různé doplňky z masivu. Dětský pokojíček - je to jedna z  věcí, kterou můžeme našim dětem dát.

Mějte krásné chvíle se svou rodinou....