Zahradní rybník dotváří místo k odpočinku

Existuje celá řada důvodů, proč si vytvořit na své zahrádce rybník. Ať už fascinuje děti nebo dospělé, tak také nabízí nádhernou kulisu pro oči a uši a v neposlední řadě dotváří místo určené k odpočinku. Takové místo je určitě na každé zahrádce vítáno, nesmí chybět vhodný zahradní nábytek, zahradní lehátka, houpací sítě a křesla, odkud můžeme vychutnávat krásy přírody jako třeba vlastnoručně vytvořený rybník v bujně vzrostlé zeleni, v září slunce, plný vodních vážek, žab a hmyzu. Chcete mít z pohodlí své lavice, křesla nebo lehátka taky tento nádherný pohled? Pak jistě rozhodnutí o realizaci nebudete dlouho odkládat, snaha se jistě vyplatí.

Nejprve se musíme rozhodnout, kde chceme rybník umístit, jak velký bude, jak si ho představujeme a co bude jeho dominantou. Jakmile se rozhodneme, o jaký rybník nám jde, výkop už nebude žádný problém. Tento je nejlépe učinit na podzim, protože půda si krásně sesedne, na jaře už pak zpevňujeme a osazujeme, můžeme krásně dotvářet reliéf břehů. Nejlepším materiálem pro zpevnění je jíl a pro zavodnění použijeme dešťovou vodu. Měli bychom rybník co nejdřív osázet rostlinami různých barev a velikostí, abychom zajistili včasné čistění vody. S živočichy si už hlavu lámat nemusíme, určitě si k nám cestu najdou a bude pak krásným překvapením, kdo se u rybníčku usídlil.

Pokud vlastníme menší zahrádku, kde na rybník není dostatek místa, můžeme vykopat jen malý příkop a vytvořit tak umělý potůček. Neusadí se zde ale živočichové, neboť voda stále cirkuluje. Může to být přesto plnohodnotná náhrada, když osadíme potůček trvalkami, které se často nadmíru rozbují, proto zde přemýšlíme dopředu a sázíme tak aby nedocházelo k prorůstání. Ty nejvytrvalejší rostlinky jsou zvonky, šalvěj, stračka polní a lupina.

Jestli rybník na své zahrádce založit je oříškem pro rodiče malých dětí. Je zde velké riziko utonutí, stačí někdy jen pár centimetrů vody. Záchranou můžou být velké kameny umístěné přímo ve vodě, které poslouží k zachycení a přidržení. S ohledem na malé děti také není vhodná fólie, spadající od břehu šikmo do vody, protože takový rybníček působí, že je mělký a nejde z něj vylézt. Prostě zvýšená opatrnost kolem zahradního rybníku je vždy na místě.

I my v NÁBYTKU V KOSTCE Vám chceme krásné chvíle na zahrádce zpříjemnit ať už pohodlným zahradním nábytkem nebo třeba houpací síti či závěsným křeslem, odkud svět kolem Vás bude prostě nádherný.

Vybírat lze z široké nabídky, my Vám k relaxaci můžeme doporučit houpací síť pro dva AMERICAN DREAM GREY. Tato velká a pohodlná, měkce polstrovaná houpací síť je zhotovena podle nejnovějších trendů a barev, splňuje veškeré nároky na komfort a designové provedení. Poznejte, jaké sny snívají za velkou louží!

Originálním prvkem na Vaší zahradě bude bezesporu závěsné houpací křeslo GLOBO CHAIR NATURA, křeslo ve tvaru polokoule je vyrobeno ze smrkového dřeva a zútulněno velkým polštářem ve smetanové barvě. Dřevo je ošetřeno impregnací proti dřevokazným houbám, škůdcům a povětrnostním podmínkám a je možnost jej dále povrchově olejovat, mořit nebo lakovat. Tak co, odoláte tomuto nádhernému kousku?

Mějte krásný den :-)