Kolik hodin jste dnes spali?

Dáte mi zapravdu, že určitě méně než je zdrávo? Zatímco výskyt různých civilizačních onemocnění a míra obezity se v posledních letech zvyšuje, množství a kvalita spánku klesá. Je to náhoda? Určitě ne.

Spánek ovlivňuje všechny oblasti našeho zdraví a celkově života. Většina z nás má tendenci odstavovat spánek na vedlejší kolej. Jistě, moderní život je uspěchaný a hektický ale spánek opravdu není faktor, kde můžeme jet na dluh, protože v dlouhodobém horizontu tento deficit garantuje nemoc, zhoršenou imunitu, deprese, zvýšenou zánětlivost, sníženou hladinu testosteronu u mužů, sníženou hladinu růstového hormonu, tento je velice důležitý pro udržení svalové hmoty a správné spalování tuku.

Mnoho lidí důležitost spánku podceňuje a myslí si, že tělo je během spánku neaktivní. Ve skutečnosti je tělo ve spánku velmi zaměstnané. Provádí opravy poškozené tkáně nebo například produkuje hormony.  Spánek je také velmi důležitý při hubnutí. Leptin a ghrelin jsou dva protichůdné hormony, které závisí na spánku a které ovlivňují chuť k jídlu. Při nedostatku spánku, hladina leptinu je snížená, zatímco hladina ghrelinu vystřeluje vzhůru, a následkem jsou velké chutě na sladké a jídlo obecně. Toto je možná příčina záchvatovitého přejídání a postupného narůstání váhy. Věděli jste, že během spánku tělo spálí zhruba 500 kalorií? To už je myslím dobrý důvod, abychom se dobře a kvalitně vyspali.

I když máme doporučených 7-8 hodin spánku za den, není to ještě záruka výhry. Důležitá je také jeho kvalita, protože moderní životní styl kvalitu spánku bohužel zhoršuje. Naprosto zásadním pravidlem je, aby mozek nebyl přestimulován, je zásadních zhruba třicet minut před spánkem.  V tomto čase již není dobře používat elektronické přístroje, jako mobil, počítač nebo televizi, protože vyzařují tzv. modré světlo, to má vliv na hormon melatonin, a ten právě reguluje spánek. Opatrní musíme být i v případě alkoholu, kofeinu a nikotinu. Jedná se o stimulanty, a přestože po těchto látkách dokážeme bez problému usnout, spánek nebude kvalitní a bude narušena nejdůležitější fáze spánku z hlediska zdraví mozku a celého těla. V neposlední řadě ovlivňovat spánek může také hluk, světlo, vysoká teplota a nekvalitní matrace.

A právě kvalitní matraci si můžete vybrat tady u nás v NÁBYTKU V KOSTCE. Každá jednotlivá matrace by měla být ideálně kompatibilní s osobou, která ji užívá. Vyzdvihněme si oblasti, které jsou klíčové při výběru matrace pro nás v závislosti na naší hmotnosti, věku a dalších parametrech. Je to tvrdost matrace, rozměry matrace, životnost matrace a také věk, partnerství, Certifikát kvality, který nám garantuje kvalitu matrace. Věk má významnou roli při výběru matrace, kupříkladu děti by měly mít kvalitní matraci spíše střední tvrdosti s antibakteriálním povrchem, který můžeme kdykoli vyprat. S věkem obvykle přecházíme na tvrdší matraci. Pokud vybíráme matraci na dvojlůžko, je nejvhodnější mít dvě různé matrace a to hlavně kvůli odlišným preferencím mužů a žen. Partneři ale mohou mít typově shodné matrace, které si jen přizpůsobí otočením na stranu s tvrdostí, která je jim příjemnější.  

U nás nabízíme například MATRACE XENA TRIO, která je dětskou matrací a je bestseller v dané kategorii v letech 2010, 2011, 2012 a 2013. Skvělý potah Teenage „lebky a cyklisté“ s vyšší otěruvzdorností nebo celobarevný potah Color v růžové, modré, zelené nebo oranžové barvě. Lze dodat také v potahu Relaxtic ve sněhobílém provedení. Všechny varianty potahů jsou snímatelné, dělitelné a pratelné (60 °C).

 

Z naší nabídky můžeme doporučit LUXUSNÍ MATRACI ROMANTIKA PLUS 20, je to robustní ortopedická matrace s kašmírovými vlákny a pratelným potahem. Je vhodná jak pro alergiky, tak pro všechny, kdo potřebuje zvýšenou oporu při vstávání. Pánevní zóna s upravenou tuhostí pomáhá správně rozložit tlak v oblasti kyčlí. Nyní máte skvělou příležitost pořídit si tuto matraci v akci 1 +1 ZDARMA a navíc obdržíte dva vzdušné paměťové polštářky. Tak neváhejte a využijte této nabídky!

Pokud tato matrace nesplňuje vaše potřeby, nahlédněte do sekce MATRACE, nabízíme matrace pružinové, matrace z líné pěny, matrace pěnové, matrace pro děti, matrace sendvičové, taštičkové matrace, matrace latexové, matrace zdravotní, matracové topy a potahy, a určitě naleznete tu nejvhodnější pro Vás...

Váš nábytek v kostce :-)