Nejlepší místa v Praze, aneb co navštívit v našem hlavním městě

Praha je největším městem Česka, a proto není divu, že se v ní nachází spousty míst s bohatou historií. Do našeho hlavního města proto zavítají ročně stovky tisíc turistů ze zahraničí a v roce 2018 se stala Praha dokonce 20. nejnavštěvovanějším městem na světě.

Pojďme si teď společně ukázat něco málo z krás České republiky a možná to pro vás bude inspirací na výlet nebo procházku. Ať už vyrazíte sami, s přáteli či rodinou, určitě si den užijete.

praha-hlavni mesto

 

Staroměstské náměstí

 staromestske-namesti

Staroměstské náměstí (zkráceně Staromák) je jedno z nejznámějších náměstí, které v Praze můžete navštívit. Náměstí obklopuje spousta historických staveb, jako jsou například Týnský chrám, husitský kostel svatého Mikuláše, palác Kinských nebo nám všem známý orloj. Stojí zde také pomník mistra Jana Husa nebo Mariánský sloup, který zde původně nechal roku 1650 vystavět císař Ferdinand třetí.

Toto místo v Praze stojí za zhlédnutí nejen v letním období, ale také v zimě, kdy se na náměstí objeví spousty vánočních dekorací, stánků s nejrůznějšími pochutinami nebo také hudební pódium.

 

Lennonová zeď

 lennonova zed

Lennonova zeď je zeď na severní straně Velkopřevorského náměstí v Praze na Malé Straně, na které se s odkazem na zpěváka Johna Lennona, zakladatele a kytaristu skupiny The Beatles, od 70. let 20. století objevují různé nápisy a malby.

Je to hezké místo, u kterého se na památku můžete vyfotit nebo na něm zanechat třeba malý nápis či jiný vzkaz, který za pár let možná zase najdete.

 

Petřínská rozhledna

petrinska-rozhledna  petrinska-rozhledna-2

Petřínská rozhledna je jedna z nejznámějších dominant Prahy a díky její výšce, která činí něco okolo 59 metrů, rozhled z ní stojí opravdu za to.

Rozhledna je inspirována slavnou Eiffelovou věží nacházející se v Paříži. Pro tuto napodobeninu byl vybrán vrch Petřín, který můžeme najít na Malé Straně v městské části Praha 1.

 

Žižkovský vysílač

zizkovska vez

Žižkovská věž je současně jedna z nejvyšších staveb Prahy (216 metrů). Má jednu vyhlídkovou plošinu, na kterou se dostanete pouze za pomocí jednoho ze tří výtahů.

V roce 2000 se na pilířích objevily sochy připomínající lezoucí batolata směrem nahoru a dolů. Dílo Davida Černého, které bylo nazváno “Miminka“ se setkalo s pozitivním ohlasem okolí, a tak bylo všech 10 soch dětí v roce 2001 nainstalováno natrvalo.

 

Karlův most.

 karluv-most

Karlův most je nejstarší stojící most přes řeku Vltavu. Když se po něm budete procházet, uvidíte třicet převážně vrcholně barokních soch a sousoší, mezi které patří třeba slavná socha Jana Nepomuckého, vztyčená jako upomínka na jeho svržení z mostu.

Těchto pět památek ale zdaleka není vše, co naše veliká Praha nabízí. Je to město kulturní metropole celé České republiky, působí zde desítky galerií, muzeí, divadel, kin a dalších kulturních institucí, takže je opravdu z čeho vybírat.

A těm z vás, kteří úplně neholdují historii, můžeme doporučit třeba Pražskou zoologickou zahradu nebo projížďku výletní lodí, ze které uvidíte Prahu z jiného pohledu a bez toho abyste museli chodit nějaké delší trasy pěšky.

 

Mohlo by Vás ještě zajímat:

Znojmo - perla jižní Moravy

Londýn od severu k jihu

Na jeden den v Barceloně aneb architektura Gaudiho.

5 tipů na výlet v Čechách

Dovolená v obytňáku

Chorvatské ostrovy, ŠOLTA

SANTORINI – bájná THERA

Kuba, místo, kde můžete očekávat neočekáváné

Praha, nejkrásnější město v Evropě

Tip na podzimní výlet – hrad Hukvaldy

Korčula, ostrov, kde slunce svými paprsky nešetří

Dovolená v Chorvatsku – ostrov Pašman