Vánoční čas

Jsou tady Vánoce. Častokrát si za rok s nostalgií v srdci vzpomeneme na tuto nádhernou vánoční dobu. Na svátky pohody a míru, kdy každý z nás touží po zklidnění a ryzího potěšení z domácího štěstí a vychutnání si nefalšované rodinné nálady. Ano, předchází mu sice obyčejně trocha stresu a hektického období, ať už z předvánočního nakupování, uklízení či pečení a vaření. Ale s vysvitnutím první hvězdy se dům jako kouzlem zklidní a nic už nezabrání tomu, čím by vánoční svátky měly být. Tedy oslavou pokoje, míru a lásky.

Zamysleme se teď prosím spolu na chvíli a připomeňme si, proč vlastně vánoční svátky slavíme a proč jsou vlastně pro nás tím čím jsou. Je to už vlastně více než 2000 let, kdy se v Betlémě ve městě Davidově narodilo děťátko opravdu královské. Říkalo se totiž o něm, že je to Boží syn. Toto bylo prohlášeno anděly a hvězdou (kometou), která prý v té době doprovázela tři krále, kteří se vydali, aby děťátko spatřili na vlastní oči. Byli do té míry přesvědčeni, že se jedná o Božího syna, že vzali dokonce cenné dary a šli, doprovázení touto hvězdou spousty kilometrů, aby se před tímto Božským dítětem poklonili. Zvláštností na tom všem je, že ačkoliv našli toto děťátko ve chlévě a v jeslích nezapochybovali, že se jedná o Božího syna.

Dál už asi každý tento příběh zná. Z dítěte vyrostl rozvážný hoch, později moudrý muž, který ve svých 30 letech věnoval svůj život v hlásání Božího království a lásky všem lidem. Tito lidé se k němu nicméně otočil zády a nespravedlivě se mu odměnil. Za pomoci zrady se mu odvděčil tím nejkrutějším způsobem a to hanebnou smrtí na kříži.

Vánoce však zvěstují narození Božího syna. Proto většina rodin usedá k té nejslavnostnější večeři roku s rozzářením první hvězdy. To proto si dáváme dárky tak, jak je dávali i zmínění tři králové... Samozřejmě, že je v současné době tento den opředen nespočetnými tradicemi, zvyky a obyčeji, které někteří z nás více či méně zachovávají. Čím dál více se však tento čarokrásný slavnostní den stává bohužel především komerčním svátkem.

I my v MASIVNÍCH POSTELÍCH rozumíme tomu, že jsou Vánoce pro vás, naše milé zákazníky a klienty svátkem, ve kterém se všechny domácnosti chtějí cítit komfortně a pohodlně. A jsme hrdí, že jsme k tomuto pocitu mnohým z vás mohli přispět i my. Vždyť každý moment se dá prožít pouze jednou a je nenahraditelný. A potěšení z krásně zařízeného domova ho jen znásobí. Proto je nám všem v MASIVNÍCH POSTELÍCH nesmírnou ctí popřát krásné prožití vánočních dnů, při kterých budete obklopeni všemi, které nejvíc milujete...

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení