Vánoční čas

Jsou tady Vánoce. Častokrát si za rok s nostalgií v srdci vzpomeneme na tuto nádhernou vánoční dobu. Na svátky pohody a míru, kdy každý z nás touží po zklidnění a ryzího potěšení z domácího štěstí a vychutnání si nefalšované rodinné nálady. Ano, předchází mu sice obyčejně trocha stresu a hektického období, ať už z předvánočního nakupování, uklízení či pečení a vaření. Ale s vysvitnutím první hvězdy se dům jako kouzlem zklidní a nic už nezabrání tomu, čím by vánoční svátky měly být. Tedy oslavou pokoje, míru a lásky.

Zamysleme se teď prosím spolu na chvíli a připomeňme si, proč vlastně vánoční svátky slavíme a proč jsou vlastně pro nás tím čím jsou. Je to už vlastně více než 2000 let, kdy se v Betlémě ve městě Davidově narodilo děťátko opravdu královské. Říkalo se totiž o něm, že je to Boží syn. Toto bylo prohlášeno anděly a hvězdou (kometou), která prý v té době doprovázela tři krále, kteří se vydali, aby děťátko spatřili na vlastní oči. Byli do té míry přesvědčeni, že se jedná o Božího syna, že vzali dokonce cenné dary a šli, doprovázení touto hvězdou spousty kilometrů, aby se před tímto Božským dítětem poklonili. Zvláštností na tom všem je, že ačkoliv našli toto děťátko ve chlévě a v jeslích nezapochybovali, že se jedná o Božího syna.

Dál už asi každý tento příběh zná. Z dítěte vyrostl rozvážný hoch, později moudrý muž, který ve svých 30 letech věnoval svůj život v hlásání Božího království a lásky všem lidem. Tito lidé se k němu nicméně otočil zády a nespravedlivě se mu odměnil. Za pomoci zrady se mu odvděčil tím nejkrutějším způsobem a to hanebnou smrtí na kříži.

Vánoce však zvěstují narození Božího syna. Proto většina rodin usedá k té nejslavnostnější večeři roku s rozzářením první hvězdy. To proto si dáváme dárky tak, jak je dávali i zmínění tři králové... Samozřejmě, že je v současné době tento den opředen nespočetnými tradicemi, zvyky a obyčeji, které někteří z nás více či méně zachovávají. Čím dál více se však tento čarokrásný slavnostní den stává bohužel především komerčním svátkem.

I my v Nábytku v kostce rozumíme tomu, že jsou Vánoce pro vás, naše milé zákazníky a klienty svátkem, ve kterém se všechny domácnosti chtějí cítit komfortně a pohodlně. A jsme hrdí, že jsme k tomuto pocitu mnohým z vás mohli přispět i my. Vždyť každý moment se dá prožít pouze jednou a je nenahraditelný. A potěšení z krásně zařízeného domova ho jen znásobí. Proto je nám nesmírnou ctí popřát krásné prožití vánočních dnů, při kterých budete obklopeni všemi, které nejvíc milujete...