Vánoce v kostce...

A je to tady. Vánoce. Kolikrát si za rok s nostalgií v srdci vzpomeneme na ten překrásný vánoční čas. Na svátky míru a pohody, kdy každý touží po zklidnění a čisté radosti z domácí pohody a vychutnání si nefalšované rodinné atmosféry. Ano, předchází mu sice většinou trocha stresu a hektického období, ať už z předvánočních nákupů, úklidu či pečení a vaření. Ale s rozsvícením první hvězdy se dům jako zázrakem zklidní a nic už nebrání tomu, čím by vánoční svátky měly být. Tedy svátkem míru, pokoje a lásky.

Pojďme se teď prosím spolu na chvíli zastavit a připomenout si, z jakého důvodu vlastně vánoční svátky slavíme a proč jsou pro nás tím, čím jsou. Je to už více než 2000 let, kdy se ve městě Betlémě narodilo děťátko vskutku královské. Říkalo se totiž o něm, že je to Boží syn. Toto bylo prohlášeno anděly a hvězdou (kometou), která prý dokonce v té době provázela tři krále, kteří se vydali na dlouhou cestu, aby děťátko viděli na vlastní oči. Byli natolik přesvědčeni, že se jedná o Božího syna, že dokonce vzali hodnotné dary a šli, vedení touto hvězdou spousty kilometrů, aby se tomuto Božskému dítěti poklonili. Paradoxem na tom všem je, že přestože našli toto děťátko ve chlévě v jeslích nezapochybovali, že se jedná o Božího syna.

Dál už asi každý tento příběh zná. Z děťátka vyrostl rozvážný chlapec, později moudrý muž, který ve svých 30 letech zasvětil svůj život ve zvěstování Božího království a lásky všem lidem. Tento lid se k němu přesto otočil zády a nespravedlivě se mu odvděčil. Za pomoci zrady se mu odměnil tím nejkrutějším způsobem, a to potupnou smrtí na kříži.

Vánoce však zvěstují především narození Božího syna. Proto většina rodin usedá k této bezesporu nejslavnostnější večeři roku s rozsvícením první hvězdy. Proto si dáváme dárky tak, jak je dávali i zmínění tři králové... Samozřejmě v dnešní době je tento den opředen množstvím tradic, zvyků a obyčejů, které mnozí z nás více či méně dodržují. Čím dál častěji se však bohužel tento nádherný slavnostní den stává hlavně komerčním svátkem.

I my v NÁBYTKU V KOSTCE chápeme, že jsou Vánoce pro vás, naše milé zákazníky a klienty svátkem, ve kterém se všechny domácnosti chtějí cítit komfortně a pohodlně. A jsme hrdí, že jsme k tomuto pocitu mnohým z vás mohli přispět i my. Vždyť každý okamžik se dá prožít pouze jednou a je nenahraditelný. A radost z krásně zařízeného domova ho může jen umocnit. Proto je nám všem v NÁBYTKU V KOSTCE nesmírnou ctí popřát vám krásné prožití vánočních dnů, při kterých budete obklopeni nejen našim nábytkem, ale především všemi, které nejvíc milujete...