Vánoce v kostce...

A je to tady. Vánoce. Kolikrát si za rok s nostalgií v srdci vzpomeneme na ten překrásný vánoční čas. Na svátky míru a pohody, kdy každý touží po zklidnění a čisté radosti z domácí pohody a vychutnání si nefalšované rodinné atmosféry. Ano, předchází mu sice většinou trocha stresu a hektického období, ať už z předvánočních nákupů, úklidu či pečení a vaření. Ale s rozsvícením první hvězdy se dům jako zázrakem zklidní a nic už nebrání tomu, čím by vánoční svátky měly být. Tedy svátkem míru, pokoje a lásky.

Pojďme se teď prosím spolu na chvíli zastavit a připomenout si, z jakého důvodu vlastně vánoční svátky slavíme a proč jsou pro nás tím, čím jsou. Je to už více než 2000 let, kdy se ve městě Betlémě narodilo děťátko vskutku královské. Říkalo se totiž o něm, že je to Boží syn. Toto bylo prohlášeno anděly a hvězdou (kometou), která prý dokonce v té době provázela tři krále, kteří se vydali na dlouhou cestu, aby děťátko viděli na vlastní oči. Byli natolik přesvědčeni, že se jedná o Božího syna, že dokonce vzali hodnotné dary a šli, vedení touto hvězdou spousty kilometrů, aby se tomuto Božskému dítěti poklonili. Paradoxem na tom všem je, že přestože našli toto děťátko ve chlévě v jeslích nezapochybovali, že se jedná o Božího syna.

Dál už asi každý tento příběh zná. Z děťátka vyrostl rozvážný chlapec, později moudrý muž, který ve svých 30 letech zasvětil svůj život ve zvěstování Božího království a lásky všem lidem. Tento lid se k němu přesto otočil zády a nespravedlivě se mu odvděčil. Za pomoci zrady se mu odměnil tím nejkrutějším způsobem, a to potupnou smrtí na kříži.

Vánoce však zvěstují především narození Božího syna. Proto většina rodin usedá k této bezesporu nejslavnostnější večeři roku s rozsvícením první hvězdy. Proto si dáváme dárky tak, jak je dávali i zmínění tři králové... Samozřejmě v dnešní době je tento den opředen množstvím tradic, zvyků a obyčejů, které mnozí z nás více či méně dodržují. Čím dál častěji se však bohužel tento nádherný slavnostní den stává hlavně komerčním svátkem.

I my v NÁBYTKU V KOSTCE chápeme, že jsou Vánoce pro vás, naše milé zákazníky a klienty svátkem, ve kterém se všechny domácnosti chtějí cítit komfortně a pohodlně. A jsme hrdí, že jsme k tomuto pocitu mnohým z vás mohli přispět i my. Vždyť každý okamžik se dá prožít pouze jednou a je nenahraditelný. A radost z krásně zařízeného domova ho může jen umocnit. Proto je nám všem v NÁBYTKU V KOSTCE nesmírnou ctí popřát vám krásné prožití vánočních dnů, při kterých budete obklopeni nejen našim nábytkem, ale především všemi, které nejvíc milujete...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení