Jak vybrat dětské závěsné houpací křeslo?

Jak vybrat pro svou ratolest opravdu kvalitní houpací závěsné křeslo?

Snad všechny děti touží po místečku, kde by měly kousek svého soukromí. Kde by si mohly číst, relaxovat, snít své dětské sny a nabírat nové síly na další dobrodružství. Závěsná houpací křesla jsou k tomuto účelu jako stvořena. Bonusem je, že se zároveň při všech zmiňovaných aktivitách mohou ještě houpat, takže poslouží i jako závěsná houpačka.

Při výběru si nejprve ujasněte, kde závěsné houpací křeslo chcete mít. Zda máte dostatek prostoru v dětském pokoji, anebo byste raději měli křeslo venku zavěšené někde v koutku zahrady na větvi rozložitého košatého stromu, kde se děti budou moci houpat na čerstvém vzduchu.

Na trhu jsou různorodá křesla. Liší se materiálovým složením (látková, dřevěná), nosnosti a designem.

Dětské závěsné houpací křeslo Kids relax rainbow Dětská závěsná houpačka Kangoo

Látková závěsná křesla tvarem trošičku připomínají džichty anebo hacky, jak tomu naše babičky říkávaly u nás v Beskydech.

Tyto závěsná houpací křesla se v dnešní době vyrábějí z odolné tkaniny, která je imunní vůči povětrnostním podmínkám, UV záření a vodě. Přes všechny tyto vlastnosti si však zachovává jemnost, měkkost a prodyšnost jako čistá bavlna.

Sedací plocha těchto křesel je napojena pomocí pevných provazů na dřevěnou tyč tak, aby při používání nedocházelo ke sklouzávání do středu tyče a neohrozily tak bezpečnost našich nejbližších. Takže se naše ratolesti budou uvnitř cítit jako v náručí rodičů a ocení pocit bezpečí v chráněném prostoru.

Perfektně se hodí i do malého dětského pokojíčku ale díky materiálovému složení bude pýchou každé zahrady nebo terasy.

Pro děti, které mají raději pocit větší svobody a rozletu jsou určena závěsná křesla, která svým tvarem daleko více připomínají klasickou houpačku.

Dětské závěsné houpací křeslo Kids swinger pink Dětské závěsné houpací křeslo Kids swinger red

Vybrat si můžete z různých barevných variant, takže se zcela jistě zavděčíte princezně i spidermanovi.

Předností těchto křesel jsou tři dřevěné tyče, které udávají tvar jak do šířky, tak do délky, takže se děti nebudou cítit stísněně a budou mít větší možnost pohybu.

Zároveň si budou moci vybrat, zda budou chtít raději sedět a hrát si, anebo spíše ležet a relaxovat.

Také tyto závěsná křesla se vyrábějí z kvalitních materiálů, vodě a povětrnostním podmínkám odolných, takže se perfektně hodí i do exteriéru.

Pro děti, které jsou milovníky přírody a chtějí mít ve svém pokoji či na zahradě kousek divočiny jsou určena křesla se zvířecím motivem.

Dětské závěsné houpací křeslo Mini hang giraffe Dětské závěsné houpací křeslo Mini hang zebra

Designéři si se vzhledem těchto křesel trochu pohráli a vdechli jim originální a svěží podobu. Tvar křesla určuje dlouhá tyč v horní části, takže je křeslo i díky výplni z PUR pěny, nadmíru pohodlné. Potah této houpačky je zhotoven ze 100 % polyesteru. Je jemný a hebký na dotek, takže se k němu děti určitě rády přitulí. Díky své velikosti, bezpečnosti a prostornosti se skvěle hodí i pro větší děti. Jeho nosnost je až 60 kg.

Pro rodiče, které volí pro své potomky výrobky z přírodních materiálů, jsou tou pravou volbou závěsná křesla dřevěná. Tyto křesla mají osobitou a originální podobu a dodají prostoru punc luxusu. Tato závěsná křesla se dají se zavěsit do stropu, anebo si k němu můžete zakoupit stojan, který je vyrobený z téhož materiálu.

Dětské závěsné houpací křeslo Kids Globo Dětská závěsná houpačka Kaya

Dřevo je ošetřeno proti dřevokazným houbám, škůdcům a chrání konstrukci proti povětrnostním vlivům. K zútulnění tohoto křesla značnou mírou přispívá měkký a prostorný polštář, který je pomocí tkalounů připevněn ke konstrukci, aby nikde neklouzal a nesjížděl.

Houpací křesla přinesou do vašeho domova pocit pohody a komfortního sezení s možností relaxace, při malém nároku na prostor.

Dají se pomocí upevňovacích prvků zavěsit prakticky kdekoliv. Je však třeba brát zřetel, aby se jednalo o nosnou zeď či jiný dostatečně prostorný stavební element.

Ať už jste si vybrali jakékoliv křeslo, podstatné je aby bylo ušito na míru právě Vašemu dítěti a aby dovedlo vykouzlit úsměv na jeho tvářičce.