Elisa – Provence ve vašem interiéru

Domov by měl být místem komfortu a rodinné pohody. Místem stability a podpory, mezi jehož stěnami se rýsují naše individuální příběhy. A proto by náš domov měl být vybaven kvalitním nábytkem, který v něm námi kýžený komfort, pohodu a stabilitu podpoří. Pro každého však tyto kvality přináší něco trochu jiného. Někdo nachází pocit útulna a klidu v rustikálně laděných interiérech, někdo v interiérech industriálních, jiní zase tíhnou k elegantním tvarům v duchu francouzského venkova. Láká-li vás vizuální čistota a svěží půvab jihofrancouzské Provence, pak si dovolujeme představit vám kolekci ELISA.

 

elisa-4

Svěží domov plný klidu

Nábytek kolekce ELISA přichází s provensálskou elegancí, která se vyznačuje svými světlými, klidnými barvami. Bílá barva symbolizuje čistotu a svěžest, které spolu s ní přichází i do našeho interiéru. Světlé odstíny mají také schopnost vizuálního odlehčení místnosti a jejího rozjasnění, a proto se modely z této kolekce hodí jak do prostorných, tak i do menších interiérů, ve kterých v tomto případě nehrozí optické zahlcení prostoru. Barvy však nemají vliv pouze na estetiku, nýbrž také na psychiku člověka. Je prokázáno, že světlejší, projasněné interiéry jsou prospěšné při udržování dobré nálady. Výběrem nábytku, který umožňuje prosvětlit prostor, tedy zaručeně učiníme správný krok k vytvoření příjemného, pozitivního prostředí, kterému můžeme říkat domov.

 

elisa-3

Kvalita, stabilita, funkčnost

K výrobě představované kolekce byla použita dvojice pevných, trvanlivých masivů, jimiž jsou borovicový masiv a masiv dubový. Tato dvojice spolu ladně koresponduje svým kontrastním zbarvením. Základem kolekce je masivní borovicové dřevo prémiové kvality, které se kromě pevnosti a dlouhodobé životnosti chlubí také odolností vůči vlhkosti. Bílý vosk, jímž bylo dřevo borovice natřeno, obohacuje masiv také o odolnost vůči všedním hrozbám mechanického poškození. Masivní dubové dřevo, které bylo využito zejména na výrobu horních desek vitrín a komod či na místo desky stolu a sedáku židlí, se odolností vůči poškození pyšní již ve své přirozenosti. Ošetření olejovým nátěrem, kterému bylo dřevo dubu podrobeno, nejen, že posiluje odolnost masivu, ale také zdůrazňuje půvab přírodních linií a četných suků, které zdobí povrch tohoto masivního dubu. Kolekce ELISA se tedy skládá z modelů, které oplývají pevností, stabilitou a funkčností, stejně tak jako přírodní krásou a šarmem, jenž je podtržen barevným kontrastem, který způsobuje zajímavý estetický efekt.

 

elisa-11

 

Nábytek ELISA – elegantní domov s dotekem jihovýchodní Francie

Kouzlo kolekce ELISA se neskrývá pouze v kvalitním, masivním materiálu nebo v příjemném, praktickém zbarvení. Její půvab vyplývá z mnoha detailů, ze kterých doslova křičí provensálský duch. Všechny komody, vitríny i televizní stolky jsou po krajích zdobeny jemně vřezanými vertikálními liniemi, které dokonale podporují něžnost tohoto nábytku, zatímco jejich dvířka jsou zkrášlena poutavým obdélníkovým výřezem. Zmíněný nábytek je posazen na schodovitou podstavu, která nádherně doplňuje horní, hřejivě zbarvenou, dubovou desku a činí z modelů esteticky ucelené kusy. Ozdobné výřezy a barevnou hru sněhově bílého vosku a olejovaného dubového masivu najdeme také u stolů, židlí a polic, které tak perfektně souzní se zbytkem kolekce. Elisa přichází jako ideální hlavní přísada provensálských interiérů, které můžete doladit vázami s levandulí, proutěnými košíky či pastelově zbarvenými dekoracemi, jenž z vašeho interiéru vytvoří opravdový, romantický domov s dotykem Provence.

 

Mohlo by Vás ještě zajímat:

 

Jídelna á la Provence

Bílý nábytek s vůní levandule z Provence

Bílý nábytek: Čistota, elegance a všestrannost

Nábytek AUSTIN MERIDA, zažijete zimu v borovicovém lese