REGATA – Nadčasový interiér s přírodním šarmem

regata-dubovy masiv-3

 

Při výběru nábytku do našeho interiéru se často můžeme setkat s nerozhodností a nejistotou. Trendy se mění rychle a my si tak můžeme dělat starosti s tím, aby náš čerstvě koupený nábytek nevyšel z módy. Jednoduché tvary a přírodní materiály jsou něco, co snad z módy nikdy nevyjde, a proto se vyplatí sáhnout právě po takovýchto nadčasových modelech z kvalitních materiálů, které i přes dlouhá léta užívání neztratí svou krásu ani styl. Pokud vás láká nábytek s jednoduchou konstrukcí, ale bojíte se přílišné strohosti, pak by vás mohla zaujmout kolekce REGATA, která spojuje nadčasovou jednoduchost s nápaditými detaily, které do interiéru přináší energickou estetičnost.

 

 regata-2

 

Poutavý design plný přirozenosti

Představovaná kolekce REGATA se vyznačuje půvabnou přírodní elegancí kříženou se zajímavými kontrastními detaily, které oživí místnost. Do vašeho interiéru se tak dostane zklidňující přírodní prvek ve formě masivního dřeva, které díky svému světlejšímu zbarvení umožní prostoupení přirozeného světla, a tedy lepší prosvětlení prostoru. Světlejší prostory mají tendenci napomáhat lidem k udržování dobré nálady a motivace, a proto se tento nábytek skvěle hodí k vytvoření pozitivního domácího prostředí. Díky příjemně jednoduchým tvarům budou prostory vašeho interiéru působit přehledně a esteticky čistě, takže se v nich člověk nebude cítit zahlcen. Černé designové prvky v podobě dubových lišt a kovových nohou stolu naopak zamezují tomu, aby nábytek vypadal mdle a dodávají mu loftové charisma.

 

dubový nabytek regata 

Dubový masiv – spolehlivost a krása

Chceme-li, aby nám nábytek vydržel opravdu dlouho, musíme si dávat pozor na materiál, ze kterého je vyrobený. Vysokou trvanlivostí se vyznačuje především nábytek z kvalitního masivu, který nejen, že vzbuzuje majestátní dojem, ale také kouzelně provoní náš domov. Kolekce REGATA je vyrobena z masivu dobového, který je v nábytkářském průmyslu oblíbený pro svou výjimečnou pevnost, dlouhodobou životnost a také odolnost vůči všedním hrozbám poškrábání a štěpení. Díky použití tohoto materiálu si nábytek zachová svou svěží krásu bez známek opotřebení po dlouhou řadu let a bude moct spolehlivě sloužit i další generaci. Odolnost masivu je navíc posílena ochranným olejovým nátěrem, kterému byl povrch dřeva podroben. Průhledný olej mimo jiné zdůrazňuje nádherné přirozené letokruhy a nepravidelné suky, a to bez nepřirozeného lesku, který je pro mnoho moderních interiérů typický. Je tak zachována přírodní matnost, která příjemně vyvažuje lesklé prosklené části vitrín z této kolekce. 

 

dubový nabytek regata-2

Funkční nábytek v loftovém naladění

Jak již bylo zmíněno, modely kolekce REGATA jsou zdobeny mnohými nápaditými detaily. Hladký, matný dubový masiv se ladně střídá s lesklými prosklenými částmi vitrín, všechna dvířka a zásuvky jsou doprovázeny černě zbarvenou lištou z dubového dřeva, která usnadňuje jejich otevírání, zatímco malebně kontrastuje s přirozenou barvou masivního dřeva. V případě jídelních stolů bylo tohoto kontrastu docíleno za použití kovového podnoží, které nábytku dodává zaručenou stabilitu a pevnost. Tyto prvky v kombinaci s minimalistickými tvary nábytku jsou typické pro loftový styl, s jehož počátky se pojí také jméno známého umělce Andyho Warhola, a který se v dnešní době stává čím dál více oblíbeným. Loftově naladěný design je zde ještě ozvláštněn čtvercovými výřezy z dubového trámu, jenž esteticky rozbíjí jednotnou hladkost dubového masivu, a které svou syrovostí osvěžují vzezření jednotlivých modelů, přičemž dodávají kolekci charakter.