Barevná ložnice, aneb malujeme ložnici k hrátkám i k relaxaci.

Představujete si Vaše interiéry v barvách a nevíte si rady se správně zvolenou barvou či barevnou kombinaci do prostor ložnice? Tak od toho jsme tady přece my. Poradíme vám jak si vymalovat ložnici tak, abyste se v prostorách ložnice mohli cítit, jako v oáze klidu, ze které budete moci čerpat dostatek potřebné energie a sílu pro každý nový den.

Určitě není třeba připomínat, že ložnice je velice důležitým segmentem v každém domově. Spánkem trávíme až 1/3 svého života. Zde relaxujeme, spíme a trávíme intimní chvíle se svým protějškem či protějšky :-). I když tomu nepřikládáme velký význam, ale poměrně velkou měrou se podepíší na naší náladě a psychice, kromě správného výběru postele a matrace, barvy, ve kterých se naše ložnice prezentuje. Určitě namítnete, že přece barevnost ložnice si můžete zvolit podle vlastního vkusu. Ano, ale měli bychom také vědět, že každá barva funguje jinak, má rozdílný vliv na dané prostředí, a navíc bychom si měli ujasnit, co konkrétně v ložnici chceme dělat. Zda se chceme v interiérech ložnice spíše zklidnit a zrelaxovat, či potřebujeme spíše nabudit a nabrat energii.

Pokud chcete mít ložnici v červené barvě jako Christian Grey v  knize 50 odstínů šedi, vězte, že mnohem více ovoce v tomto směru sklidíte, když bude v ložnici vévodit fialová. V interiérech fialové ložnice zažijete podle průzkumu sexuální hrátky v průměru 4x do týdne. Na druhém místě v tomto průzkumu skončila červená a na třetím místě nebesky modrá. V těsném závěsu jsou pak barvy jako růžová, černá, námořnická modrá či žlutá. Na posledním místě skončila šedá ložnice, ve které zažijete sex tak jednou za týden.

Fialová barva možná vypadá na první pohled chladně, ale pokud si ložnici v této barvě zařídíte, zjistíte, že působí velmi honosně a téměř magickým dojmem. Fialová barva je rovněž podle liturgie barvou rozjímání a ztišení. Nebojte se tedy experimentovat a dopřát ložnici kombinaci různých odstínů barevných variant této takřka tajemné barvy. Ideální kombinace pro tuto barvu je spojení s barvou černou, bílou, starorůžovou, šedou či fuchsiovou.

Červená ložnice v nás rovněž dokáže rozdmýchat žár. Červená barva nás dokáže oživit a dodat odvahu a sílu do života. Výborně se dokáže snést s barevnou černou, bílou či šedou. Pokud hledáte ideální barevnou kombinaci je červeno-černo-bílá doslova to pravé ořechové. Je třeba však s touto barevnou kombinaci pracovat s rozmyslem, aby výsledný efekt nepůsobil spíše opačným účinkem.

Pokud však máte potřebu v ložnici spíše relaxovat a odpočívat je dobrou volbou barva modrá, žlutá či zelená. Modrá ložnice je rovněž skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí skloubit kvalitní spánek i sexuální hrátky. Barva výmalby i barva nábytku má údajně náš mozek ovlivní dříve, než zavřeme oči. Speciální receptory, které sídlí v našich očích, jsou nejcitlivější právě na barvu modrou, která dokáže snížit počet tepů na minutu a zároveň i srdeční tlak.

Žlutá ložnice je nejjasnější teplá barva s rozveselujícím účinkem, která dokáže navodit počet štěstí. Výborně se snese se zlatavou barvou, medovou, hnědou, bílou či modrou nebo šedivou. Žlutá se navíc velmi dobře snese s masivním nábytkem v barvách dřeva. Takto dokonale zařízená ložnice je skvělou volbou pro všechny, kteří rádi vstávají do sluncem rozjasněné a prohřáté místnosti.

Zelená ložnice je zase dokonalou oázou rovnováhy a vyváženosti. Jde o barvu klidu, která dokáže způsobit, že se budete v zelené ložnici méně hádat. Barevně ladí s bílou, hnědou, zlatou a s barvami dřeva.

Tak se tedy nebojte pustit do Vaší ložnice barvy. Pokud navíc zvolíte bílý nábytek či nábytek z masivu, stane se z Vaší nudné ložnice moderní interiér s puncem elegance a s jiskrou.

Přejeme krásný den :-)