Jaro je za dveřmi

Jaro je pro mnohé nejkrásnější dobou ze čtyř všech ročních období. Zima se vzdává své vlády a začíná období roku prozářené slunečním svitem. Konečně se po dlouhých nocích a studených dnech blýská na lepší časy. Dny se prodlužují a teplo prohřívá promrzlou zem. Z půdy začínají vylézat první květy, aby záhy pod konejšivými slunečními paprsky rozkvetly. A tak se můžeme radovat z prvních sněženek, bledulí, krokusů, petrklíčů či u stromů a keřů z prvních výhonků. I v říši zvířat se jaro intenzivně projevuje. Zvířata se probouzejí ze zimního spánku. Mezi zvířata, které upadají do hibernace patří medvědi, ježci, netopýři, křečci, syslové, žáby, ale např. i komáři nebo slunéčka. Vrací se k nám stěhovaví ptáci mezi něž patří čápi, špačci, konipasi, čejky, drozdi, vlaštovky, kukačky, dudci, křepelky, rákosníci, rorýsi, žluny a další.

Některé hospodyňky však jaro vítají s určitou nevolí. Vždyť sluneční paprsky mohou nemilosrdně odhalit případné nedostatky v domácnosti. A tak nastává období jarních úklidů. Většina českých žen tedy s příchodem jara drhne, myje, smejčí a vyklízí. I když ruku na srdce, takové vytřídění skříní je mnohdy velmi efektivní.

Většinu z nás nemine ani práce na zahradě, protože i ta se s posledním sněhem kvapem probouzí. Moudří zahrádkáři určitě nepřeháněli úklid na podzim a raději si ho nechali na jaro. Nejen proto, že dokonale vysmejčená zahrada je v zima vlastně jako nahá a snadno zranitelná, ale také proto, že určité nedokonalosti poskytují úkryt před zimou užitečným živočichů. Navíc nám jarní úklid při teple slunečních paprsků přinese nesrovnatelně větší potěšení než při podzimním sychravém počasí. Po úklidu se vrhneme na pletí, sázení či případné mulčování. Odvazujeme jehličnany, které jsme tak chránili před těžkým sněhem. Odkrýváme chvojí z rostlin a zbavujeme je odumřelých větví a suchých listů. No práce je takřka nekonečná...

Ale pokud jsme se přeci jen o vše pečlivě postarali a uklidili, můžeme se vydat na romantickou procházku. Vždyť kdy jindy svět září tak optimistickými barvami než v tomto období. Vše kvete, lidé jsou více usměvaví a všichni jsme si jakoby blíž. Teplé počasí totiž dělá s přírodou doslova divy. Sluníčko má prostě na svědomí doslova hormonální bouři. A to nejen u lidí, ale hlavně u zvířat. Je to totiž doba, kdy se převážná část zvířat připravuje přivést na svět svá mláďata. A tak se uvolněme, usmějme se a vyjděme vstříc všem krásám, které nám jaro může nabídnout...

 

 

I my v NÁBYTKU V KOSTCE cítíme tento bezesporu romantický čas. Vždyť se vznáší doslova ve vzduchu. A tak si ho s námi vychutnejte s každým nadechnutím. Třeba tím, že nahlédnete k nám do e-shopu a vyberete si něco z naší lákavé nabídky. A ať už si chcete zkrášlit svůj domov v rámci jarního úklidu, obnovení interiéru nebo čistě z praktického důvodu, u nás V NÁBYTKU V KOSTCE si určitě vyberete.