„Moře dává novou naději tak, jako spánek dává sny.“

Kryštof Kolumbus kdysi řekl: „Moře dává novou naději tak, jako spánek dává sny.“, a měl pravdu, naděje a sny jsou pro člověka důležité.

Myslím, že není člověka, který by někdy nechtěl prodloužit den o pár hodin navíc. Jsou dny, kdy máme pocit, že nám čas uniká mezi prsty a úkoly, které jsme nestihli, přesouváme do dalšího dne. To je deprimující. V době neustálého spěchu a života na plných obrátkách se není čemu divit, s tímto problémem se potýkají lidi po celém světě. Naštěstí existují způsoby, jak sladit každodenní povinnosti s odpočinkem. Poradíme, jak efektivně spát a jak ušetřit více času během dne.

 

Proč potřebujeme spát?

Člověk přespí asi 1/3 svého života. Zdá se, že je to hodně, ale má to své odůvodnění. Sen regeneruje a uvolňuje naše tělo, má pozitivní vliv na krásu, psychologií, zdraví a pohodu. Je to čas, kdy se tělo odpočívá, proto je spánek klíčový pro naše zdraví.

 spanek-postel

Jak zaručíme efektivitu spánku?

Efektivní spánek může v co nejkratší době řádně zregenerovat tělo i mysl. Nejdůležitější není délka spánku, ale kvalita spánku. Nicméně, abychom dosáhli kvalitního spánku, měli bychom dodržovat pár rad:

- pravidelný životní styl
- vstávat ve stejnou dobu
- mít pohodlné matrace
- ložní prádlo vyrobené z přírodních vláken
- nejíst před spaním
- být fyzicky aktivní


Jak získat další hodinu každý den?

Teď, když víme, co dělat, aby náš sen byl plnohodnotný, je na čase zvážit, jak se chovat během dne. Zamyslete se a zkuste určit, jak optimalizovat svůj čas, abychom měli více volného času. Vsadím se, že najdete něco, nad čím každý den strávíte čas úplně zbytečně. Můžete zkusit také dechovou „terapií“ cvičení, kdy svoje myšlenky upíráte pouze na váš dech a tím pádem pracujete na své koncentraci. Pokud máte 15 minut, zavřete oči a odpočívejte, ztlumte své smysly a nechte je odpočinout i taková krátká doba tělu pomůže od únavy.

Častokrát si odepíráme spánek kvůli práci, ale spánek a práce jdou ruku v ruce, protože když se dobře vyspíme, jsme schopni dosáhnout lepších výsledků v průběhu dne.

Myslete na sebe a dopřejte si kvalitní spánek a kvalitní postel.

Hezkou dobrou noc:-).

Lucie