Kolekce PROVENCE, provensálský nábytek, se kterým zaručeně propadnete kouzlu Francie

Když si teď máte představit cokoliv pod pojmem PROVANCE, co se Vám v mysli vybaví? Budou to prosluněné lány všudypřítomné voňavé levandule, která tento jih Francie neodmyslitelně doprovází? Budou to okouzlující scenérie nádherných starobylých měst s bohatou historií, či uslyšíte divoké burácení mořských vln a ucítíte teplé doteky slunečních paprsků? A samozřejmě nesmíme zapomenout i na úrodné vinice, ze kterých se rodí ta nejlepší vína světoznámých jmen. Pokud jste si alespoň něco z toho, co jsem jmenovala, představili, vezte, že vaše mysl je naladěna správným směrem - plujete na něžné vlně PROVANCE.

 realizace-provence-6

Tato oblast, která se nalézá na jihu Francie, okouzlila nejednoho spisovatele, malíře či básníka. A tušili jste, že jedním ze skutečných vězňů na ostrově IF byl právě tajuplný muž se železnou maskou? Anebo že právě z pevnosti na ostrově IF prchal Hrabě Monte Christo ve světoznámé literární klasice od Alexandra Dumase? Pokud Vám právě tato oblast jižní Francie učarovala, a chtěli byste si kousek francouzského venkova přičarovat i k Vám domů, přinášíme na naše stránky zbrusu novou kolekci PROVENCE, se kterou dostanou Vaše interiéry ten pravý provensálský ráz.

Nová kolekce PROVENCE.

Kolekce PROVENCE je naše nejnovější dítě, dítě, na které můžeme být po právu pyšní. Velmi moderní provensálský nábytek v šedomodré nebo bílé barvě, který má tolik temperamentu jako samotný d'Artagnan.

provence-4

Nábytek PROVENCE to je stylový, vkusný a jemný nábytek v oblíbeném francouzském stylu. Bílý a šedomodrý nábytek z kolekce PROVENCE je vyroben z masivního olšového dřeva. Olšové dřevo je velmi vyhledávaným materiálem v nábytkářském průmyslu. Nábytek z olšového dřeva je ideální volbou do každého moderního interiéru. Olšové dřevo vyniká svoji neopakovatelnou strukturou, neobsahuje pryskyřici a téměř žádné suky. Díky tomu se tento typ dřeva skvěle hodí pro nábytkářský průmysl, neboť nábytek nebude po letech užívání měnit svoji barevnou podobu. Horní hnědé částí jsou vyrobeny z masivního dubového dřeva a ošetřeny olejem, jen tak je zachována rovnováha mezi vzhledem, kvalitou a cenou. Spojením těchto dvou materiálu je docíleno opravdu velmi efektivního vzhledu, který hned tak nikdo nepřehlédne. 

 provence-8 

Každý kus nábytku z kolekce PROVENCE je 100% ručně vyrobený. Od samotného kácení stromu v lese, přes přípravu dřeva a sušení, i při výrobě nábytku. Každá etapa výroby je důsledně kontrolována, jen tak je docíleno vynikající kvality. Další výhodou ručního provedení je skutečnost, že nábytek je již kompletně sestaven. Rodí se tak přírodní a velmi módní šedomodrý a bílý nábytek, který ocení všichni, kteří se přikloňují k nejnovějším módním trendům a barvám. Při výrobě nábytku nejsou použity žádné toxické látky, uskokojí tedy i tu nejnáročnější klientelu.

provence-9 

A jak si zařídit bydlení ve stylu PROVENCE?

Provensálský styl bydlení jsou charakteristické tapiserie, dečky, přehozy, koberečky, závěsy, ubrusy a různé doplňky s pastelovými barvami květin, proužků, puntíků či srdíček i ložní prádlo s krajkou. Materiály, z kterých jsou zhotoveny textilie do takových to interiéru, jsou povětšinou lněné či bavlněné s jemným vzorkem, anebo jen jednobarevné v barevných odstínech bílé, smetanové, krémové, hořčičné, žluté, zelené, nebesky modré či šedé, s dojmem jako by byly tyto látky vyběleny sluncem. A nepochybně nesmí chybět i barva levandulového kvítí, která je právě s tímto místem úzce spjata. V každém interiéru by dozajista neměly chybět ani všudypřítomné aromatické bylinky či čerstvě natrhané květy, aby celý interiér překrásně provoněly a ještě více zkrášlily.

Tak tedy v kostce - Bonne journée :-).