Jak vybrat tu pravou skříň?

Každý v životě alespoň jednou řešil vybavení ložnice, chodby anebo dětského pokoje. Prostředí pokoje dotváří nábytek, nejlépe nábytek z masivu, který je zdravotně nezávadný a vnáší do našich domovů svůj originální a jedinečný charakter. Bez skříně z masivu se určitě neobejde žádaná domácnost. Šatní skříně slouží nejen jako úložný prostor pro oblečení, boty, ložní prádlo, ale zároveň jsou výrazným designovým prvkem pokoje.

nabytek-maja

Skříň z masívu bychom si měli vybírat podle svých potřeb a rozměrů daného pokoje. Důležitými kritérii pro výběr jsou: hloubka, výška, šířka, materiál a vnitřní uspořádání. U šatních skříní se dále můžete rozhodnout, jaký typ otevírání zvolíte. Skříně s posuvnými dveřmi se hodí do malých pokojů, kde bychom byli při otevírání limitování nevelkým prostorem. Posuvné dveře nezaberou místo, akorát budete mít omezený výhled do skříně, neboť systém dovolí otevřít jen jednu polovinu. Klasické otevírání dveří naopak dovoluje otevřít celý prostor, tudíž budete mít větší přehled.

Určitě bude na místě, když danou skříň budete vybírat tak, aby ladila s ostatními kusy nábytku a aby co nejvíce korespondovala s charakterem dané místnosti.

Šatní, policová anebo kombinovaná?

Správná skříň musí mít dostatek prostoru k uložení oblečení i věcí, které její uživatel potřebuje uschovat. Pokud chcete skříň pro uložení oblečení, popřemýšlejte, co nejvíce nosíte. Někdo raději věší oblečení na ramínka, někdo preferuje přehledné uspořádání v jednotlivých policích. Zvažte, kolik budete potřebovat šatních tyčí, zásuvek a polic. Dle systému vnitřního uspořádání prostoru dělíme skříně na šatní, policové a kombinované.

loznice-bukovy-masiv-7

Šatní skříň je určena pouze pro uspořádání oděvů na šatní tyč, která se dá podle potřeby snadno sundat. Někdy může mít vrchní poličku anebo výsuvný šuplík, který se skvěle hodí pro uložení drobného prádla.

Policová skříň je tvořena z polic, které se dají libovolně umístit a zároveň podle potřeby nastavit rozestupy mezi jednotlivými policemi, pomocí čtyř úchytů.

Kombinovaná skříň spojuje atributy šatní i policové skříně, tzn., že jedna strana je se šatní tyčí a druhá s policemi. Tento typ skříně nám nabídne nejvíce úložného prostoru, neboť díky důmyslnému rozvržení tyče, polic a boxů umožní praktické uspořádání oděvů i doplňků. Kombinovaná skříň je nejvyhledávanější a podle uživatele nejvíce oblíbená, neboť do ní lze uložit veškeré typy oděvů přes šaty, kabáty, trička, ponožky až po boty.

Jakou skříň vybrat?

Volně stojící skříň by měla být stabilní a bezpečná svým provedením. Typ skříně proto vybírejte podle toho, do jaké místnosti ji pořizujete. Jinou skříň budete určitě vybírat do ložnice či předsíně a jinou do dětského pokoje.

Do ložnice se nejvíce hodí kombinovaná skříň, neboť kvůli množství oblečení poskytne dostatek prostoru pro oba partnery. Některé kusy oblečení je možné poskládat do polic a tím se ušetří prostor ve skříni. Na šatní tyč doporučujeme věšet jen sváteční oblečení, kalhoty, košile, šaty a věci, které se snadno zmačkají. Na skříních bývá velice často umístěné velké zrcadlo, tzv. skříně se zrcadlem, které opticky zvětšuje prostor pokoje. Zrcadlo samozřejmě plní i svou hlavní funkci, tedy možnost vidět odraz svého vzhledu při oblékání.

loznice atlanta

Skříň do dětského pokoje doporučujeme vybírat podle potřeb nejmenších uživatelů. Měla by být bezpečná a vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu. Nejlepším řešením je proto skříň z masivu, která by měla být navíc ošetřena ekologickým bezbarvým lakem, který skříň ochrání proti drobnému mechanickému poškození.

Skříň do předsíně může být součástí předsíňových sestav a stěn, anebo ji můžete koupit samostatně. Do těchto místnosti doporučuje skříň šatní, jelikož při příchodu či odchodu z domu potřebujete své svrchní oblečení pověsit.

Mnoho prostoru pro Vaše oblečení!

Skříně nabízejí mnoho prostoru pro Vaše oděvy, doplňky anebo i boty. Pokud si zvolíte tu správnou skříň, poskytne Vám maximum možného úložného prostoru a získáte tichého společníka, který Vám bude po dlouhou dobu neustále na blízku.