Barvy, barvy, barvičky … aneb plánujeme, malujeme a ladíme bydlení.

Barvy v místnosti by měly být dobře promyšlené a doladěné. Nejdřív se musíme zamyslet nad tím, jakou základní barvu chceme, to znamená, že prvně zvolíme barvu stěn a podlahy. Posléze vybereme zbytek: doplňky, skříně, komody, tv stolek atd.
Rozhodneme-li se na proměnu obývacího pokoje, pamatujme, že obývací pokoj je místem, kde trávíme většinu času, měla by to být barva poměrně neutrální, ale rozhodně ne nudná. A to je právě ten problém.

Jak vyzdobit obývací pokoj, aby nebyl nudný?

Takže pojďme nejdřív popřemýšlet, jak bychom chtěli barvy zkombinovat, jakou barvu stěny, jaký nábytek a co podlaha. Dobře si to naplánovat je základ. Pokud jste milovníkem Velikonoc či Vánoc, tak určitě rádi zdobíte svoje bydlení, to může být také jeden z mnoha ukazatelů, podle kterého se rozhodnete, jakou barvou vymalujete. Čím více neutrální barvy, tím lépe vyniknou barevné dekorace.

Zvolit barvu teplou nebo studenou?

Barvy v obývacím pokoji můžeme vybrat teplé nebo studené. Teple barvy, tj, žlutá, pomerančová, broskvová, takové aplikované barvy na stěnách, nás můžou unavovat a vyčerpávat svou intenzitou. Brzy budeme chtít změnu. Na druhou stranu, nikdo nechce mít obývací pokoj zařízený chladně až ledově. O tohle neusilujeme, pravda je vždy mezi. Takže je dobré míchat barvy teplé se studenými. Pokud se nám líbí dřevěný nábytek, který vždy nastolí teplo domova, prozáří dům teplými tóny dřeva, k tomuto můžeme zvolit krémovou, jemnou šedivou barvu. Barvy stěn a nábytku se vzájemně podtrhnou. V případě, že obývací pokoj je mimořádně světlý a slunný, můžete bezpečně aplikovat tmavší barvy.

Nebojte se kombinovat!