„May the Force be with You!”

4. května je STAR WARS DEN, neoficiální svátek fanoušků tohoto filmu po celém světě. Tento den byl pro den hvězdných válek vybrán z jednoduchého důvodu, slavná věta „May the Force be with You!” se vyslovuje podobně jako „May the 4th be with You!”. Jakmile se mohli fanoušci Star Wars z celého světa spojit díky internetu, tradice 4. května se rychle rozšířila. Květen je také úzce spojený s hvězdnými válkami, protože v květnu se uskutečnily premiéry téměř všech epizod ságy.

Luke Skywalker, Darth Vader, Han Solo, R2D2, Obi-Wan Kenobi, Yoda - tyto postavy se staly součástí popové kultury. Ačkoli uplynulo několik desetiletí od prvního filmu, první film měl premiéru v roce 1977, jejich osudy fascinují následující generace fanoušků Star Wars. Sci-fi příběh o věčném souboji dobra a zla.

 


 

Dnešní páteční den je jako dělaný pro den strávený se Star Wars. Jako velký fanoušek se zavrtám do sedačky a dám si Star Wars maratónek, pár hodin to zabere, ale už se moc těším. Oslavte tento den taky v duchu Hvězdných válek, ještě když se nám po dlouhé době rozpršelo, ideální stav strávit ho doma v pohodlí sedačky se svými blízkými, nemyslíte?
Schválně, zvítězí dobro nebo zlo?

Hezký den za tým Kostky přeje Dáša.

Nábytek v kostce