Láska ke dřevěnému nábytku.

Za trochu lásky šel bych světa kraj,

šel s hlavou odkrytou a šel bych bosý

šel v lednu, ale v duši věčný máj
šel vichřicí, však slyšel zpívat kosy
šel pouští a měl v srdci perly rosy.
Za trochu lásky šel bych světa kraj,
jak ten kdo zpívá u dveří a prosí.

 

Snad každému z nás utkvěla v mysli tato velmi krásna báseň z dílny Jaroslava Vrchlického. A nejen tato. Však o vzplanutí vášní, lásce či touze ke svému protějšku, už toho bylo mnoho napsáno a nafilmováno. A stejně také o lásce ke svému domovu, ke své vlasti či k přírodě. A cožpak dřevěný nábytek není součástí přírody?

Nábytek ze dřeva tu byl odedávna, tudíž není žádným nováčkem. Z jeho kvalit mohly do sytosti čerpat už i naše babičky, které je pro budoucí generace podrobily každodenním zátěžovým testům, vyplývajících ze všedního chodu domácnosti. A dle našeho názoru se osvědčil na jedničku s hvězdičkou. Kvalita tohoto nábytku je nesrovnatelná s jakýmkoliv jiným materiálem, který se používá v nábytkářském průmyslu. A důkazem je sám již zmiňovaný dřevěný nábytek. Snad každý z nás se už setkal s almarou či jakýmkoliv jiným starožitným nábytkem po babičce, třeba na půdě či na chalupě. Ohromující na tom je, že tento nábytek dokázal vzdorovat nemilosrdnému pánu času, aklimatizovat se na jakoukoliv danou dobu, a přesto zůstat sám sebou. Odolný a pevný, na dotek však teplý a velmi jemný, se stále stejnou vůni.

    

Kdyby nábytek mohl mluvit, určitě by nám sám dokázal dopodrobna vyprávět, jakouže proměnou musel projít, dříve než se z něho zrodilo to, co právě vidíme. Z jakéhože stromu pocházel, v jakých končinách tento strom stál, a komu jeho košatá koruna poskytovala stín dříve, než prošel profesionálníma rukama dřevodělných řemeslníků, a truhlářských mistrů, kteří mu vetkali tvář. Takže každý kus nábytku má vlastně svůj osobitý příběh. A když se podívám kolem sebe, zjišťuji, kolik že takových příběhu v našem e-shopu nabízíme my.

A pokud existuje něco jako láska k nábytku, jsme přesvědčeni, že my s takovým typem lásky máme co do činění, neboť nás masivní nábytek dokázal velmi uchvátit. A toužíme tuto lásku předávat dál tím, že chceme dělat radost dřevěným nábytkem právě Vám.

A vy nemusíte jít světa kraj. Nemusíte zpívat u dveří a prosit tak, jak je to napsáno ve zmiňované básni Jaroslava Vrchlického. Stačí prolistovat našimi stránkami a kontaktovat nás. Rádi Vám ve všem vyjdeme vstříc. A pokud budete vlastníky jakéhokoliv dřevěného nábytku, zamyslete se na chvíli nad tím, jakouže cestou musel projít, dříve, než se dostal k Vám. Zjistíte, že nemáte doma jen obyčejný kus nábytku, ale skutečný příběh. Příběh, který zdaleka ještě nekončí, neboť právě začal psát další kapitolu ve Vašem domově.

Mějte krásný den.

Váš Nábytek v kostce